Čempione "Riga" nolēmusi neaizvadīt virslīgas sezonas pēdējo spēli

"Riga FC" futbolisti FOTO: Zigismunds Zālmanis, "Riga FC"

Jau iepriekš par šīs sezonas čempioni kronētā "Optibet" futbola virslīgas komanda "Riga" nolēmusi nedoties laukumā svētdienas duelī pret "Ventspili", sestdien ziņo komanda.

Svētdien plkst.12.30 "Riga" mājās bija paredzēta spēle ar "Ventspils" komandu, taču galvaspilsētas vienība sestdien savos sociālajos tīklos paziņoja, ka mačs netiks aizvadīts.

"Ņemot vērā futbolistu pašsajūtu pēc Covid-19 un to, ka nav iespējas nokomplektēt pilnu sastāvu spēlei, esam nolēmuši neriskēt ar cilvēku veselību un rīt laukumā nedosimies," teikts "Riga" paziņojumā.

"Novēlam visiem stipru veselību un panākumiem bagātu nākamo gadu. Paldies par sezonu."

Paredzams, ka "Riga" par šādu rīcību saņems tehnisko zaudējumu ar rezulātu 0:3.

Svētdien virslīgas čempionātā bez šī mača paredzēti vēl četri dueļi.

Iepriekš nepietiekama spēlētāju skaita dēļ priekšlaicīgi tika pārtraukts duelis starp "Valmieras" un "Daugavpils" komandām. 

Daugavpilieši ceturtdien virslīgas 26.kārtas spēli ar "Valmieru" uzsāka astoņu futbolistu sastāvā, bet 58.minūtē cīņa pie rezultāta 3:0 mājinieku labā tika pārtraukta, jo Latgales komanda bija palikusi ar sešiem futbolistiem - vārtsargu un pieciem laukuma spēlētājiem.

Vēlāk Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komiteja lēma, ka "Daugavpils" komandai jāpiešķir tehniskais zaudējums ar 0:3. Šāds lēmums "Valmierai" garantēja bronzas medaļas.

LFF valde piektdien notikušajā sēdē pieņēma lēmumu atcelt pārspēles par vietu "Optibet" futbola virslīgā.

Izskatot "Auda" iesniegumu un ņemot vērā visus pašreizējos apstākļus, valde ar balsu vairākumu seši pret trīs pieņēma lēmumu atcelt pārspēles par iekļūšanu 2021.gada virslīgas čempionātā un noteikt, ka 2020.gada virslīgas čempionāta devītās vietas īpašniece saglabā vietu valsts augstākajā līgā arī nākamajā sezonā.

Pirmo vietu turnīra tabulā ar 69 punktiem 26 mačos ieņem "Riga", kas par sešiem punktiem apsteidz RFS. 44 punkti ir "Valmierai", bet 41 punktus un sliktāka bilance savstarpējās spēlēs - "Ventspilij". Aiz pirmā četrinieka ar 39 punktiem ir "Liepāja", 37 punktus guvis Jūrmalas "Spartaks", 22 punkti ir "Jelgavai", 20 "Daugavpilij", 16 "Metta" komandai, bet 14 - "Tukums 2000"/TSS futbolistiem.

Šajā sezonā virslīgā startē desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn un par divām vairāk nekā aizpērn. Tāpat šosezon virslīgā leģionāru limits paaugstināts līdz astoņiem spēlētājiem. Tas nozīmē, ka laukumā vienlaicīgi jābūt vismaz trim asociācijā sagatavotiem spēlētājiem. Pērn limits bija pieci ārvalstu spēlētāji.

Tāpat kā daudzās citās valstīs pēc koronavīrusa pauzes virslīgas čempionāta reglamentā 2020.gada sezonā ir palielināts atļauto spēlētāju maiņu skaits no trim līdz piecām.

Trīs mēnešu piespiedu pauzes dēļ šosezon četru plānoto apļu vietā tiek aizvadīti trīs.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta "Riga", bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā. Šogad "Riga" atkārtoti bija labākā, bet Latvijas kausu ieguva "Liepāja".

Uz augšu
Back