Video Balcers ar veiksmes palīdzību gūst uzvaras vārtus NHL mačā

Rūdolfs Balcers
Rūdolfs Balcers Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas hokeja uzbrucējs Rūdolfs Balcers pirmdien guva vārtus un atdeva rezultatīvu piespēli, kaldinot Sanhosē "Sharks" komandas uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā.

"Sharks" savā laukumā ar rezultātu 6:2 (0:1, 2:1, 4:0) pārspēja Kolorādo "Avalanche".

Mājinieki nokļuva iedzinējos ar 0:2, taču turpinājumā "haizivīm" izdevās gūt sešus vārtus pēc kārtas.

Balcers ar rezultatīvu piespēli atzīmējās otrajā periodā, kad "Sharks" labā pirmos vārtus guva čehs Radims Šimeks.

Latvijas hokejists ar rezultatīvu piespēli atzīmējās jau ceturto spēli pēc kārtas. Mača turpinājumā viņš otro reizi šosezon izcēlās ar vārtu guvumu.

Komandai uzvaru nesošos vārtus Balcers guva trešā perioda ievadā, ripai mērķi sasniedzot pēc veiksmīga rikošeta. Tobrīd mājinieki izvirzījās 3:2 vadībā.

Ripa pēc Balcera metiena atleca pie "Avalanche" spēlētāja kanādieša Nazema Kadri, kurš ar nūju novirzīja to savas komandas vārtos.

Balcers pirmo reizi NHL spēlētāja karjerā vienā spēlē izcēlās ar diviem rezultativitātes punktiem.

Balcers laukumā pavadīja 14:01 minūtes (1:43 skaitliskajā vairākumā), bloķēja divus metienus, izpildīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +2.

23 gadus vecais Latvijas hokejists šosezon "Sharks" sastāvā piedalījies deviņās spēlēs un sakrājis sešus rezultativitātes punktus (2+4), kā arī nopelnījis negatīvu lietderības koeficientu -1.

Par mača pirmo zvaigzni jeb labāko spēlētāju atzina Balcera maiņas partneri šveicieti Timo Meieru, kurš izcēlās ar trim rezultatīvām piespēlēm.

Vēl trīs rezultativitātes punktus (1+2) uzvarētāju labā nopelnīja kanādietis Evanders Keins.

"Sharks" rindās ar vārtu guvumiem izcēlās arī zviedrs Ēriks Kārlsons, amerikāņi Kevins Lebanks un Džons Lenards.

Kolorādo rindās vārtus guva zviedrs Gābriels Landeskogs un kanādietis Semjuels Žirārs.

Teicami spēli aizvadīja "Sharks" vārtsargs kanādietis Mārtins Džounss, kurš atvairīja 33 no 35 metieniem (94,3%).

Rietumu divīzijas turnīra tabulā "Sharks" ar 18 punktiem 19 spēlēs atrodas pirmspēdējā jeb septītajā pozīcijā, bet "Avalanche" ar 23 punktiem 19 spēlēs ierindojas ceturtajā vietā.