WTA koriģēs pasaules rangu

FOTO: AFP/SCANPIX

Sieviešu tenisa asociācija (WTA) veiks izmaiņas WTA pasaules ranga sistēmā, lai ņemtu vērā Covid-19 pandēmijas ietekmi gan uz saīsināto 2020.gada sezonu, gan izmaiņām sacensību kalendārā šogad, WTA vēstīja ceturtdien.

WTA priekšsēdētājs un izpilddirektors Stīvs Saimons skaidroja, ka "WTA vairākus pēdējos mēnešus ir cieši sadarbojusies ar WTA Spēlētāju padomi, spēlētājām un WTA valdi, lai veiktu atbilstošas izmaiņas WTA ranga veidošanā, kas kalpotu kā starpposms atgriešanās procesā pie tradicionālās 52 nedēļu WTA ranga sistēmas".

Jaunā ranga veidošanas metode tiks ieviesta, lai atgriešanās pie tradicionālās 52 nedēļu vērtēšanas sistēmas notiktu pēc iespējas godīgāk.

Spēlētājas WTA punktus rangā pagaidām varēs paturēt arī ilgāk par 52 nedēļām, taču nepārsniedzot 104 nedēļas jeb divus gadus.

Tāpat paredzēts, ka spēlētājai jābūt iespējai arī aizstāvēt zūdošos punktus

Paredzēts, ka punkti par 2019.gada turnīriem, kas netika spēlēti 2020.gadā, bet ir plānoti 2021.gadā, kā, piemēram, pašreizējais turnīrs Maiami, dzēsīsies pēc 104 nedēļām.

Savukārt punkti par 2019.gada sacensībām, kurās netika spēlēts 2020.gadā un kuras pašlaik nav plānotas 2021.gadā, kritīsies brīdī, kad turnīrs notiks nākamreiz.

Pielāgotā sistēma tiks ieviesta no 5.aprīļa - pēc Maiami "WTA 1000" sērijas turnīra beigām.

Uz augšu
Back