Samoilovs/Šmēdiņš turnīru Kankunā noslēdz ar dalītu devīto vietu

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš FOTO: FIVB

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien Meksikas pilsētā Kankunā Pasaules tūres četrus zvaigžņu turnīrā piedzīvoja zaudējumu astotdaļfinālā un ierindojās dalītā devītajā vietā.

Ar 18.numuru sacensībās izliktie Samoilovs/Šmēdiņš, astotdaļfinālā ar 0-2 (15:21, 20:22) zaudēja itāļiem Paolo Nikolai un Danieli Lupo, kuri turnīrā izlikti ar 14.numuru.

Dalīta devītā vieta Latvijas duetu atalgoja ar 400 ranga punktiem un 4000 dolāru lielu naudas balvu.

Samoilovs/Šmēdiņš B grupā ar 2-0 (21:19, 21:17) uzvarēja Vācijas pāri Nilss Ēlerss/Larss Flīgens, kuriem piešķirts 15.numurs.

Otrajā spēlē latvieši ar 2-0 (23:21, 21:15) uzvarēja nīderlandiešus - Stefanu Bormansu un Joriku de Grotu, kuriem piešķirts 31.numurs un kuri pārvarēja kvalifikācijas sacensību barjeru, nodrošinot dalību izslēgšanas maču otrajā kārtā.

Dāmu turnīrā ar 13.numuru izliktās Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka zaudēja abās D grupas spēlēs un ierindojās dalītā 25.vietā.

Otrais Pasaules kausa etaps Kankunā noritēs līdz svētdienai, bet trešais - no 28.aprīļa līdz 2.maijam.

Pirmajā un arī nākamajos divos posmus startēt plānoja arī otrs Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, taču Pļaviņam Turcijā konstatēja saslimšanu ar Covid-19, kā rezultātā pāris vēlāk nolēma nebraukt uz Meksiku.

Pļaviņš/Točs un Graudiņa/Kravčenoka Latvijai jau nopelnījuši pa vienai ceļazīmei uz Tokijas olimpiskajām spēlēm, bet labas iespējas kvalificēties ir arī Samoilovam/Šmēdiņam.

Graudiņa/Kravčenoka šosezon kopā vēl nebija startējušas, bet Kankunas pirmajā posmā Kravčenoka pārī ar Varvaru Brailko nespēja pārvarēt kvalifikāciju. Samoilovs/Šmēdiņš sezonas pirmajā Pasaules tūres posmā Dohā izcīnīja dalītu piekto vietu, ko vēlāk ieguva arī pirmajā Kankunas posmā. Pļaviņš/Točs turnīru Dohā noslēdza dalītā 25.vietā.

Uz augšu
Back