Foto ⟩ Semjonovs Tokijas paralimpiskajās spēlēs 100 metru peldējumā uz muguras izcīna astoto vietu

Peldētājs Jurijs Semjonovs piektdien Tokijas paralimpiskajās spēlēs 100 metru peldējumā uz muguras izcīnīja astoto vietu.

Semjonovs, kurš startēja S8 veselības grupā, finālā bija lēnākais starp astoņiem peldētājiem, finišu sasniedzot pēc minūtes un 10,44 sekundēm.

Viņš uzvarētājam amerikānim Robertam Grisvoldam zaudēja 7,89 sekundes. ASV pārstāvis finišēja ar laiku viena minūte un 2,55 sekundes, uzstādot jaunu pasaules rekordu.

Nevienam citam peldētājam neizdevās finišēt ātrāk par minūti un sešām sekundēm.

Semjonovs kvalifikācijā 100 metrus nopeldēja vienā minūtē un 9,88 sekundēs, ar šādu pašu laiku finišējot arī mājiniekam Kotam Kubotam. Savā peldējumā Latvijas sportists bija trešais, bet kopvērtējumā ieņēma septīto vietu.

Latvijas komandu diska mešanā sesto reizi pārstāvēs Aigars Apinis, Diāna Dadzīte savās otrajās paralimpiskajās spēlēs otro reizi metīs arī šķēpu. Lodes grūšanā ceturto reizi startēs Edgars Bergs, bet pirmo reizi paralimpiskajās spēlēs piedalīsies Baiba Rorbaha, kura startēs vālītes mešanas disciplīnā. Iejādē trešo reizi piedalīsies Rihards Snikus, bet viņa zirgam tās būs otrās paralimpiskās spēles.

Peldēšanā Latviju pārstāvēs Jurijs Semjonovs, kurš paralimpiskajās spēlēs piedalīsies pirmo reizi, bet loka šaušanā pieteikta Ieva Melle.

Latvijas sportistus atbalstīs treneri un asistenti Aldis Šūpulnieks, Gunta Ozoliņa, Ināra Aperāne, Maija Ukstiņa, Daria Tikhomirova un Agnese Rozīte un Haralds Lučkovskis. Sporta ārste būs Sandra Rozenštoka un fizioterapeite Signe Rinkule.

Latvijas delegācijas vadītāja ir Zane Skujiņa.

Šīs ir astotās vasaras paralimpiskās spēles pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kurās piedalīsies pašmāju sportisti.

Kopumā Tokijā šogad paralimpisko spēļu programmā iekļauti 22 sporta veidi - loka šaušana, badmintons, boča, kanoe airēšana, riteņbraukšana, paralimpiskā iejāde, futbols, golbols, galda teniss, teikvando, džudo, pauerliftings, airēšana, šaušana, sēdvolejbols, peldēšana, triatlons, ratiņbasketbols, ratiņpaukošana, ratiņregbijs, kā arī ratiņteniss.

Paralimpiskās spēles Tokijās norisināsies no 24.augusta līdz 5.septembrim.

Uz augšu
Back