Par ASV basketbola izlases galveno treneri varētu kļūt "Warriors" stūrmanis Kers

Stīvs Kers. FOTO: USA Today Sports/Scanpix

Pašreizējais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienības Goldensteitas "Warriors" galvenais treneris Stīvs Kers varētu ieņemt ASV vīriešu izlases galvenā trenera amatu, piektdien ziņots tīmekļa vietnē "sportando.basketball".

Kers bija iepriekšējā ASV izlases galvenā trenera Grega Popoviča asistents 2019.gada Pasaules kausā un šīs vasaras Tokijas olimpiskajās spēlēs, kurās ASV valstsvienība izcīnīja zelta godalgas, finālā uzvarot Francijas komandu.

Otrs kandidāts amatam ir Ēriks Spolstra, kurš pašlaik trenē NBA vienību Maiami "Heat", taču viņam trūkst pieredzes tieši izlašu vadīšanā, kas ir nepieciešams valstsvienības galvenajam trenerim.

Popovičs pašlaik ir galvenais treneris Sanantonio "Spurs" vienībā, kurā no 2016. līdz 2019.gadam spēlēja arī Dāvis Bertāns.

Kopā ar ASV izlasi Popovičs kā trenera palīgs izcīnīja bronzas medaļas 2004.gadā Atēnu olimpiskajās spēlēs un kā galvenais treneris jau minētās zelta medaļas Tokijas olimpiskajās spēlēs. 2019.gada pasaules kausā gan ASV valstsvienība turnīru beidza septītajā vietā, kas ir tās visu laiku sliktākais rezultāts starptautiskos turnīros.

Uz augšu
Back