Graudiņa/Samoilova zaudē pasaules čempionāta astotdaļfinālā

Latvijas pludmales volejboliste Tīna Graudiņa
Latvijas pludmales volejboliste Tīna Graudiņa Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova piektdien Meksikā piedzīvoja zaudējumu pasaules čempionāta astodaļfinālā.

Latvietes trīs setos 1-2 (21:19, 16:21, 11:15) zaudēja amerikānietēm Sārai Hjūzai un Kellijai Čenai.

Graudiņa/Samoilova turnīrā bija izsētas ar 18.numuru, bet pretiniecēm ir trešais numurs.

Graudiņa guva 19 punktus ar uzbrukumiem, četrus punktus ar blokiem un vienu ar servi, kā arī pieļāva 11 kļūdas.

Samoilova izcēlās ar 12 punktiem uzbrukumā un diviem serves punktiem, taču iekrāja arī astoņas kļūdas.

Pēc uzvarēta pirmā seta otrajā latvietes nonāca iedzinējos ar 10:17 un turpinājumā vairs nespēja atspēlēties, piekāpjoties ar 16:21. Izšķirošajā setā amerikānietes iekrāja piecu punktu pārsvaru (12:7), un Latvijas duets vienubrīd samazināja deficītu līdz diviem punktiem (11:13), taču ASV pāris tika pie diviem punktiem pēc kārtas, svinot panākumu visā mačā.

Graudiņa/Samoilova trešo reizi piedalījās pasaules čempionātā un trešo reizi izcīnīja dalītu devīto vietu.

Latvijas un ASV dueti šogad divreiz tikās "Elite16" līmeņa sacensībās. Dohā ceturtdaļfinālā divos setos uzvarēja latvietes, bet turnīrā Uberlandijā apakšgrupā trīs setos bija pārākas amerikānietes.

Graudiņa/Samoilova apakšgrupā ar 2-0 uzvarēja Argentīnas duetu Ana Galjaja/Fernanda Pereira (31.), ar 2-0 pārspēja Ekvadoras duetu Arianu Bekerru/Karelisu Ortisu (42.), bet pēdējā apakšgrupas mačā ar 1-2 zaudēja Eiropas čempionēm Nino Brunnerei un Tanjai Hīberli no Šveices (7.).

Izslēgšanas turnīra pirmajā cīņā Latvijas pāris ar 2-0 bija pārāks pār Ķīnas duetu Dunu Dzje/Vanu Faņu (35.).

Arī ASV pludmales volejbolistes apakšgrupā pēc divām uzvarām piedzīvoja vienu zaudējumu - vispirms bija panākumi 2-0 pār meksikānietēm Katrinu Alvarranu/Jeraju Vidaurrasagu (46.) un vācietēm Sandru Itlingeri/Karlu Borgeri (32.), bet pēc tam sekoja zaudējums 0-2 brazīlietēm olimpiskajai vicečempionei Agatai Bednarčukai un Rebekai Silvai (22.).

"Play-off" pirmajā kārtā amerikānietes ar 2-1 pārspēja Dorīnu un Ronju Klingeres (34.) no Austrijas.

12 grupās cīņu uzsāka 48 komandas, no kurām izslēgšanas spēles sasniedza 32 vienības.

Vīriešu turnīrā šajā čempionātā Latvija nav pārstāvēta.

Pasaules čempionāts Tlaskalā beigsies 15.oktobrī.