Video Merzļikins piedzīvo zaudējumu spēlē pret NHL līdervienību

Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins
Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins Foto: AP/Scanpix

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins trešdien atvairīja 26 metienus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, kurā Kolumbusas "Blue Jackets" komanda piedzīvoja zaudējumu.

"Blue Jackets" viesos ar rezultātu 1:4 (0:0, 0:2, 1:2) zaudēja Ņujorkas "Rangers" komandai, kas šosezon pirmā izcīnījusi 40 uzvaras.

Merzļikins tika galā ar 26 no 28 pretinieku metieniem, atvairot 92,9% raidījumu.

"Rangers" guva divus vārtus spēlēs pēdējā minūtē, kad latviešu vārtsargs bija nomainīts pret laukuma spēlētāju.

"Blue Jackets" labā vienīgos vārtus guva Kols Silindžers.

"Rangers" sastāvā divus vārtus guva Artemijs Panarins, pa vienai reizei ar precīzu metienu izcēlās arī Adams Fokss un Kriss Kraiders.

Mājinieku komandas vārtsargs Igors Šestjorkins atvairīja 30 metienus (96,8%).

Februārī "Rangers" ir uzvarējusi visas septiņas spēles, kurās vārtos bijis Šestjorkins. Vārtsargs tajās ir atvairījis 95,3% metienu un vidēji spēlē savos vārtos ielaidis 1,72 ripas.

Panarinam ir 82 rezultativitātes punkti, 80 punktu robežu sasniedzot četrās no piecām "Rangers" pavadītajām sezonām.

Viņš kļuva tikai par trešo hokejistu kluba vēsturē, kam tas ir izdevies. Markam Mesjē ir piecas, bet Rodam Gilbertam - četras šādas sezonas.

Savukārt "Rangers" aizsargs Edams Fokss, kurš 35.minūtē vairākumā guva uzvaras vārtus, kļuva par pirmo vienības aizsargu, kuram kopš Braiena Līča (1990.-1993.) izdevies trīs sezonas pēc kārtas gūt vismaz 10 vārtus.

"Blue Jackets" ar 48 punktiem 58 spēlēs ieņem pēdējo jeb 16. vietu Austrumu konferencē.

"Rangers" ar 83 punktiem 60 spēlēs ir Austrumu konferences un līgas kopvērtējuma līdere.

Latvijas hokeja uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Vankūveras "Canucks" arī sakrājusi 83 punktus, taču aizvadījusi par vienu spēli vairāk nekā "Rangers".

"Canucks" patlaban ir līdere Rietumu konferencē.