Pastoram personiskais rekords, Vaičulei 17. vieta pasaules čempionātā

Gunta Vaičule
Gunta Vaičule Foto: EPA/Scanpix

Artūrs Pastors piektdien Glāzgovā pasaules čempionātā vieglatlētikā telpās ieņēma 16. vietu 400 metru sprintā, bet Gunta Vaičule šajā disciplīnā sieviešu sacensībās ierindojās vietu zemāk.

Pastors savā skrējienā ar jaunu personisko rekordu telpās 47,53 sekundes finišēja ceturtais sešu skrējēju konkurencē.

Tas viņam deva 16. vietu 22 sportistu sacensībās, bet liedza dalību pusfinālā. Lai iekļūtu pusfinālā, viņam bija jāskrien 0,49 sekundes ātrāk.

Ātrāko laiku sasniedza čehs Matejs Krseks, kurš divus apļus veica 46,07 sekundēs.

Savā skrējienā Vaičule sešu skrējēju konkurencē ar savu sezonas labāko rezultātu 53,09 sekundes ierindojās piektajā vietā, pusfinālam nekvalificējoties. No dalības pusfinālā Latvijas sprinteri šķīra 0,93 sekundes.

Pusfinālā iekļuva triju skrējienu divas ātrākās sportistes un četras sportistes no trešā skrējiena, kurš trīs sportistes uzrādīja vienādu laiku 52,23 sekundes, dalot otro vietu. Vēl divas sprinteres pusfinālā startēs ar labākajiem rezultātiem pārējo skrējēju vidū.

Labāko rezultātu 51,31 sekunde sasniedza nīderlandiete Līke Klavera.

Gan vīriešiem, gan sievietēm šajā disciplīnā startē 24 sportisti, pa sešiem katrā priekšskrējienā. Pusfināliem kvalificējas katra skrējiena pirmo divu vietu ieguvēji un četri labāko rezultātu īpašnieki pārējo sprinteru vidū.

Nevienam Latvijas vieglatlētam nebija izdevies izpildīt normatīvu, bet sacensību noteikumi nosaka, ka šādā gadījumā valstij ir atļauts pieteikt vienu sievieti un vienu vīrieti bez izpildīta normatīva konkrētās disciplīnās.

Pastors šogad Latvijas čempionātā Valmierā sasniedza savu labāko rezultātu telpās 400 metros - 47,61 sekunde. Savukārt Vaičules labākais rezultāts ir 52,85 sekundes, kas sasniegts pagājušajā gada Eiropas čempionātā telpās.