Video Latvijas U-17 futbolistes Eiropas čempionāta kvalifikācijā uzvar Fēru salas

Latvijas U-17 sieviešu futbola izlase svētdien 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas B līgas otrās kārtas turnīru sāka ar panākumu. Latvijas futbolistes izbraukumā ar 2:1 (1:0) pārspēja vienaudzes no Fēru salām.

Abus Latvijas vārtus guva Annija Gabriela Andersone. Vispirms 41.minūtē viņas sitienu nespēja apturēt Fēru salu vārtsardze, bet 54.minūtē Andersone raidīja bumbu pretinieču vārtos no tuvas distances, panākot 2:0.

Mača turpinājumā 64.minūtē laukuma saimnieces samazināja deficītu līdz vienam precīzam sitienam, taču atlikušajā spēles daļā latvietes nosargāja pārsvaru un tika pie panākuma.

Latvijas komanda trešdien tiksies ar Rumāniju, kas iepriekš zaudēja vietu A līgā, bet sestdien pretiniekos būs Gruzija.

Latvijas U-17 izlase B līgas pirmās kārtas turnīrā pērn Serbijā tika pie uzvaras pret Andoru un ierindojās trešajā pozīcijā, netiekot uz A līgu, kur otrajā kārtā tiek dalītas ceļazīmes uz finālturnīru.

Otrās kārtas B līgā notiek cīņa par iekļūšanu A līgā nākamajam kvalifikācijas ciklam. Pie šādas iespējas tiks apakšgrupu uzvarētājas un viena no otro pozīciju īpašniecēm ar labākajiem rādītājiem pret savas grupas pirmo un trešo vietu ieguvējām.

Latvijas U-17 sieviešu futbola izlases sastāvs dalībai Eiropas čempionāta kvalifikācijā:

Vārtsardzes: Kristiāna Ustiņenkova (Rīgas Futbola skola), Katrīna Baroniņa (Liepājas Futbola skola);

Aizsardzes: Krista Rūja, Līva Šteinberga (abas - "Olaine"), Ance Meijere, Rūta Vagule (abas - Liepājas Futbola skola), Ambera Logana Primaka ("Concorde", ASV), Rendija Baltrušaite ("Iecava"), Marija Klementjeva ("Metta"), Sandija Jansone ("Vidzemes FC");

Pussardzes: Annija Gabriela Andersone (Liepājas Futbola skola), Kasandra Reina Dzenis ("Tophat Gold", ASV), Lizete Dūmiņa (Rīgas Futbola skola), Alise Keita Baltrušaite ("Iecava"), Samanta Laškova, Melānija Zālīte (abas - "Auda"), Samanta Nikola Zālīte ("Olaine"), Katrīna Garanča ("Metta");

Uzbrucējas: Paula Dzene ("Metta"), Helēna Reinfelde (Liepājas Futbola skola).