«Kurbada» vārtsargs Čalpa pauž gandarījumu par sadarbību ar Irbi

LETA
«Kurbada» vārtsargs Čalpa pauž gandarījumu par sadarbību ar Irbi
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Par «Optibet» Hokeja līgas (OHL) jeb Latvijas čempionāta virslīgas finālsērijas vērtīgāko spēlētāju kļuvušais «Kurbada» vārtsargs Uldis Čalpa pauda gandarījumu, ka sezonas laikā izdevies sastrādāties ar leģendāro Artūru Irbi.

«Kurbada» komanda sestdien Jelgavā nodrošināja uzvaru Latvijas čempionāta virslīgas finālsērijā, par valsts čempioni tiekot kronēta otro gadu pēc kārtas. Tā finālā ar 4-0 pieveica «Zemgales»/LLU hokejistus, bet par vērtīgāko finālsērijas spēlētāju tika nosaukts 26 gadus vecais Čalpa.

«Pēc rezultāta sērija varbūt izskatās, ka bijusi viegla, bet katrā spēlē bija jācīnās par 110%. No sevis bija jāatdod viss, jo «Zemgale»/LLU nepadevās, ko pierādīja arī ceturtās spēles pirmā trešdaļa - mūs nospieda, bet izturējām,» pēc noslēdzošās finālsērijas cīņas sacīja Čalpa. «Ja pirmajā spēlē pagarinājumā pretinieki būtu iemetuši, rezultāts sērijā būtu cits.

Bijām ļoti gatavi tieši psiholoģiski. Zinājām, ka nevienu spēli nedrīkst atdot. Finālā bijām jau piekto gadu, bet līdz šim bijām tikuši tikai pie viena zelta. Rūgtā pieredze mācījusi, ka katra uzvara ir svarīga. Līdz ar to sniegums šogad bija stabils.»

«Mums pat domas nebija sēriju atvest atpakaļ uz Rīgu. To pēc tam var nākties rūgti nožēlot. Šādu domu savās galvās pat nepieļāvām,» izteicās Čalpa, kurš uzskata, ka Jelgavas komandai finālā, iespējams, pietrūkusi tieši pieredze un arī psiholoģiskā sagatavotība šādiem mačiem.

Čalpa šajā sezonā bija «Kurbads» pamatvārtsargs, bet izslēgšanas turnīrā viņš demonstrēja lielisku sniegumu - deviņās spēlēs savos vārtos ielaižot vidēji tikai 1,82 ripas un atvairīja 93,60%.

«Vērtīgākā spēlētāja balva man bija ļoti liels pārsteigums. To es galīgi negaidīju,» atzina Čalpa. «Jā, sērijas ceturtā spēle pret «Zemgale«/LLU bija grūtākā, jo viņiem nebija kur atkāpties. Viņi bija gatavi mūs nosist, lai uzvarētu, bet šoreiz triumfējām mēs.»

«Būt komandas pirmajam numuram man bija jauna pieredze. Sezonas gaitā bija nestabilitāte, bet Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa mači ielika pamatus visai sezonai. Sezonas beigās stabilitāte parādījās pieņemamā līmenī,» norādīja vārtsargs.

Čalpa izteicās, ka vērtīga pieredze šajā sezonā bija arī darbs kopā ar Irbi, kurš tika piesaistīts «Kurbada» treneru kolektīvam.

«Tas, ka Irbe strādāja ar «Kurbads» vārtsargiem, deva ļoti daudz ko. Strādājām regulāri, viņš vārtsarga lietas redz citādāk nekā citi. Ir ļoti patīkami ar viņu sadarboties. Jāsaka paldies ne tikai viņam, bet ģimenei, kam arī ir liels ieguldījums šajā panākumā,» par tuviniekiem neaizmirsa Čalpa.

«Kurbads» hokejisti par Latvijas čempioniem tika kronēti otro gadu pēc kārtas.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu