Marejs nedēļas laikā tiek pie otrā ATP titula

Lielbritānijas tenisists Endijs Marejs svētdien triumfēja Šanhajas «Masters 1000» sērijas turnīrā, nedēļas laikā tiekot pie otrā titula.

Tikmēr Honkongas WTA «International» sērijas turnīrā uzvarēja kādreizēja WTA ranga līdere Karolīna Vozņacki, bet Tiaņdzjiņā tādas pašas raudzes sacensībās pie pirmā WTA titula karjerā tika ķīniete Šuai Pena.

Šanhajas «Masters 1000» sērijas turnīra finālā pasaules otrā rakete Marejs ar rezultātu 7-6 (7:1), 6-1 pārspēja Roverto Bautistu Agutu, kurš turnīrā bija izlikts ar 15.numuru.

Pagājušajā nedēļā, uzvarot Pekinas «ATP World Tour 500» sērijas turnīrā, Marejs kļuva par 16.tenisistu atklātajā ērā, kurā ATP turnīros izcīnījis 40 titulus. No aktīvajiem tenisistiem šobrīd vairāk panākumu ir šveicietim Rodžeram Federeram (88), spānim Rafaelam Nadalam (69) un pasaules ranga līderim serbam Novākam Džokovičam (66), kurš Šanhajā pusfinālā piekāpās Agutam.

Šosezon Marejs uzvarēja arī Vimbldonas čempionātā, kā arī izcīnīja Riodežaneiro olimpisko spēļu zelta medaļu.

Tikmēr WTA ranga 22.numurs Vozņacki, kura Honkongas WTA «International» turnīrā bija izlikta ar piekto numuru, finālā ar rezultātu 6-1, 6-7 (4:7), 6-2 pārspēja francūzieti Kristīnu Mladenoviču.

Šis Vozņacki bija otrais WTA tituls sezonā, septembrī viņa triumfēja Tokijas WTA «Premier» turnīrā. Karjeras laikā Vozņacki tikusi pie 25 WTA tituliem.

Savukārt WTA ranga 182.numurs Pena Tiaņdzjiņas WTA «International» sērijas turnīra finālā ar rezultātu 7-6 (7:3), 6-2 pārspēja amerikānieti Elisonu Riski, kura rangā atrodama 56.vietā.

Pena karjeras laikā spēlējusi septiņos WTA turnīru finālos, bet iepriekšējos sešos titula mačos viņa cieta zaudējumus.