Vaņins kaldina "Zurich" uzvaru Šveices kausa izcīņas mačā

Latvijas futbola izlases vārtsargs Andris Vaņins

FOTO: AFP/SCANPIX

Latvijas futbola izlases vārtsargs Andris Vaņins sestdien kaldināja viņa pārstāvētās "Zurich" vienības uzvaru Šveices kausa izcīņas otrās kārtas spēlē.

"Zurich" pretinieku laukumā ar 4:2 (3:0) apspēlēja Bernes "Breitenrain", Vaņinam aizvadot pilnu spēli.

Vaņinam šosezon tiek dota iespēja spēlēt Šveices kausā, bet nacionālajā čempionātā viņš ir otrais vārtsargs aiz 25 gadus vecā šveicieša Janika Brehera muguras.

Savukārt Roberta Uldriķa pārstāvētā "Sion" un Neišateles "Xamax", kurā spēlē Mārcis Ošs, Šveices kausa izcīņas otrās kārtas mačus aizvadīs svētdien.

"Sion" divas reizes kļuvusi par Šveices čempioni un 13 reizes triumfējusi valsts kausa izcīņā. Divas reizes Šveices kausa izcīņā "Sion" uzvarēja ar Vaņina palīdzību. Vaņins Sjonas komandu pārstāvēja no 2009. līdz 2016.gadam.

Savukārt "Zurich" kopumā 12 reizes ir triumfējusi Šveices augstākajā līgā, bet desmit reizes uzvarējusi kausa izcīņā, pēdējo titulu izcīnot aizvadītajā sezonā ar Vaņinu sastāvā.

Tikmēr "Xamax" vietējā čempionātā uzvarējusi divas reizes, pēdējo reizi tam notiekot 1988.gadā, taču ir viena no neveiksmīgākajām Šveices komandām kausa izcīņās, jo piecas reizes spēlējusi finālā, bet allaž cietusi neveiksmes, tostarp 2011.gadā pret "Sion".

Ja Vaņins Cīrihes komandu pārstāv kopš 2016.gada, tad Uldriķis un Ošs savās vienībās spēlē kopš šīs sezonas.

Uz augšu