LFF Futbola infrastruktūras programmā saņemti 23 projekti par 3,2 miljoniem eiro

FOTO: Latvijas Futbola federācija

Latvijas futbola federācijas (LFF) izsludinātajā klubu futbola infrastruktūras attīstības programmā, kas paredz līdzfinansējuma piešķiršanu klubu infrastruktūras uzlabošanai, saņemti 18 pieteikumi par 23 projektiem, kuru kopējā summa ir 3,2 miljoni eiro, informē LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

"Futbola infrastruktūra ir mūsu rūpju bērns. Latvijā kājbumbu spēlē teju simt tūkstoši cilvēku, sporta veida popularitāte pieaug, tādēļ ir jānodrošina kvalitatīvu futbola laukumu pieejamība. Tai pašā laikā federācijai līdz šim nav veicies ar lielo infrastruktūras projektu attīstību, par ko atbildību neviens tā arī nav uzņēmies. Mans mērķis bija mainīt šo situāciju, tādēļ ierosināju infrastruktūras attīstības programmu pavērst klubu virzienā, jo klubiem sava infrastruktūra nozīmē ieguldījumu izaugsmē un attīstībā," uzsver Gorkšs.

Otrdien notikušajā sēdē Infrastruktūras un reģionālās attīstības komitejas locekļi izteica gandarījumu par aktivitāti, īpaši uzteicot reģionu iesaistīšanos. Pieteikumi saņemti no dažādām Latvijas pusēm, tostarp no Smiltenes, Ilūkstes, Balviem, Rojas, Baldones, Daugavpils, Talsiem, Grobiņas, Saldus, arī Jelgavas un Rīgas.

Turpmākā mēneša laikā komiteja vērtēs iesniegto pieteikumu atbilstību programmas reglamentam, tad komiteja projektus apstiprinās un virzīs tālāk līdzfinansējuma piešķiršanai LFF valdē.

No šobrīd iesniegtajiem 23 projektiem astoņi pieteikumi 76,4 tūkstošu eiro apmērā iesniegti atbalstam līdz 10 000 eiro, 11 pieteikumi 1,19 miljonu eiro apmērā - atbalstam līdz 250 000 eiro un četri pieteikumi 1,95 miljonu eiro apmērā atbalstam līdz 500 000 eiro.

"Klubu infrastruktūras attīstības programma ir apstiprināta diviem gadiem. Šajā reizē nevarēsim piešķirt finansējumu visiem, jo ir jārēķinās ar federācijas budžeta iespējām. Taču šis ir būtisks solis, jo klubi ir ieinteresēti savas infrastruktūras attīstībā, proti, paši šos laukumus lietos, tādēļ ir sagaidāms, ka piešķirtie līdzekļi tiks izlietoti krietni efektīvāk un saimnieciskāk," atzīst LFF prezidents.

Latvijas Futbola federācija (LFF) ir vienīgā futbola asociācija Latvijā, kuru ir atzinusi FIFA un UEFA. 1921.gadā dibinātā LFF ir atbildīga par futbola attīstību valstī, kā arī tai ir tiesības pārstāvēt Latviju FIFA, UEFA un citās sporta institūcijās. LFF pieder ekskluzīvas tiesības organizēt un vadīt visu līmeņu futbola sacensības. Patlaban LFF ir uzņemti 137 biedri, savukārt kandidātu statuss piešķirts 30 ar futbolu saistītām organizācijām.

Uz augšu