Bērziņam Eiropas junioru vicečempiona tituls bobslejā divniekiem; Kaufmanis triumfē U-23 vecuma grupā

Ralfs Bērziņš un Dāvis Spriņģis FOTO: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas pilotu Ralfa Bērziņa un Dāvja Kaufmaņa bobsleja divnieku ekipāžas ceturtdien Īglsas trasē Insbrukā izcīnīja godalgas Eiropas junioru un U-23 čempionātā, kas vienlaikus bija arī Eiropas kausa posma sacensības.

Uzvaru Eiropas kausā un kontinenta junioru meistarsacīkstēs jeb U-23 grupā izcīnīja krievu pilota Rostislava Gaitukeviča ekipāža, kas palika nepārspēta abos braucienos.

Pērn Siguldā zeltu izcīnījušie Bērziņš ar stūmēju Dāvi Spriņģi pirmajā braucienā bija ceturtie, bet otrajā uzrādīja trešo rezultātu, kā rezultātā uzvarētājam summā zaudēja 0,14 sekundes. Viņiem sudraba medaļa junioru čempionātā.

Nieka sekundes simtdaļu lēnāka bija pieredzējušā pilota Oskara Melbārža un stūmēja Intara Dambja ekipāža, kurai braucienos bija otrā un ceturtā vieta. Viņi gan nestartēja jauniešu čempionātu ieskaitēs.

Ceturtā vieta Eiropas kausā un pirmā vieta U-23 čempionātā bija Kaufmanim un stūmējam Ivo Danam Kleinbergam, kuri pirmajā braucienā bija piektie, bet otrajā uzrādīja identisku laiku ar uzvarētāju. Viņi summā bija vēl vienu sekundes simtdaļu lēnāki par Melbārdi/Dambi.

Tikmēr astoto vietu Eiropas kausā un piekto vietu Eiropas junioru čempionātā izcīnīja Emīls Cipulis ar Arni Bebrišu, kuri braucienos bija desmitie un sestie, uzvarētājam zaudējot 0,39 sekundes.

Startā no latviešiem labākie bija Bērziņš un Spriņģis, kuriem braucienu ieskrējienos bija attiecīgi otrais un pirmais rezultāts.

"Re ko nozīmē starts, bez tā Īglsā neko nevar izdarīt," Latvijas Bobsleja un skeletona federācija citē Eiropas kausu galvenā trenera Jāņa Skrastiņa teikto." Žēl vienīgi, ka lielajam Oskaram sezonas kopvērtējumā pietrūka burtiski dažu punktu, vienas augstākas vietas šodien, vienas sekundes simtdaļas, lai sezonas vērtējumā apsteigtu rumāni Tentea. Melbārdim bija ļoti labs ātrums trasē, bet nu starts pagaidām vēl nav tādā līmenī. Vispār jau patīkami pārsteidza visi, visas mūsu četras ekipāžas ir labāko astoņniekā, vāciešiem augstākā ir viena sestā vieta. Visi izdarīja, ko vien varēja, man prieks arī par Cipuli, kurš sāka braukt tikai oktobrī, bet nu jau piektajā vietā Eiropas U-26 čempionātā un Eiropas kopējā ieskaitē šodien arī astotais."

Divnieku konkurencē startēja 43 ekipāžas.

Kopvērtējumā divnieku ieskaitē triumfēja rumānis Mihajs Tentea, kurš iekrāja 776 punktus, par nieka pieciem punktiem apsteigdams Melbārdi. Kaufmanis ar 550 punktiem bija septītais, Cipulis ar 358 punktiem ieņēma 13.vietu, Helvijs Babris ar 248 bija 19., bet Bērziņš ar 186 punktiem ierindojās 27.pozīcijā.

Eiropas kausa sezona noslēgsies sestdien, kad par medaļām cīnīsies četrinieku ekipāžas.

Eiropas kauss bobslejā ir otrais ešelons aiz Pasaules kausa.

Uz augšu
Back