Olimpisko uguni pieticīgā ceremonijā nodod Tokijas spēļu rīkotājiem

Olimpiskās lāpas nodošana

FOTO: EPA/Scanpix

Tokijas olimpisko spēļu rīkotāji ceturtdien Grieķijā saņēma olimpisko uguni pieticīgā ceremonijā laikā, kad aktuāls ir jautājums, vai spēles vasarā būtu jānotur, ņemot vērā jauno koronavīrusa pandēmiju.

Bijušais japāņu peldētājs Naoko Imoto, kurš dzīvo Grieķijā, ceturtdien saņēma pagājušajā nedēļā senajā Olimpijā aizdegto olimpisko uguni gandrīz tukšā "Panathenaic" stadionā, kurā 1896.gadā notika pirmās modernās olimpiskās spēles.

Grieķijas Olimpiskās komitejas vadītājs Spiross Kapraloss sacīja: "Mēs ceram, ka olimpiskā liesma nodzēsīs vīrusu."

Japānas rīkotājkomitejas prezidents Joširo Mori, ar video palīdzību izteica cerību, ka liesmas ierašanās piektdien Japānā palīdzēs "izgaiņāt tumšos mākoņus, kas karājas virs pasaules."

Tūlīt ievietota laternā, olimpiskā uguns Japānas ziemeļos ieradīsies, lai 26.martā uzsāktu ceļu uz Tokiju no Fukušimas prefektūras, kura 2011.gadā smagi cieta zemestrīcē, cunami un trīs reaktoru sabrukšanā vietējā atomelektrostacijā.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) tiek kritizēta par turpināšanu gatavoties no 24.jūlija līdz 9.augustam paredzētajās spēlēs, neskatoties uz globālo veselības krīzi, kuras laikā vairāk nekā 200 000 cilvēku ir inficēti un mirušo skaits tuvojas 9000.

Papildus bailēm saslimt ar vīrusu, sportisti un amatpersonas uzskata, ka dažādās treniņu iespējas dažādās pasaules daļās notiek izraisa negodīgu konkurenci.

SOK atzīst, ka "tiek meklēts risinājums ar vismazāko negatīvo ietekmi uz sportistiem. SOK prezidents Tomass Bahs atzīmēja, ka trešdien notikusī videokonference ar sportistiem bija "ļoti konstruktīva un sniedza mums ieskatu noteikošajā."

Tikmēr Honkongas karatē komandas olimpiskā cerība Lī Čuņs Ho kļuvis par pēdējo sportistu, kurš saslimis ar vīrusu, vienlaikus trenējoties Tokijas spēļu kvalifikācijas turnīram Francijā, ziņo Honkongas Sporta institūta preses sekretārs.

Uz augšu