WNBA komandām nedēļas laikā būs jāsamazina sastāvs līdz 12 spēlētājām

Elīna Babkina.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) komandām līdz 26.maijam būs jāsamazina sastāvs līdz 12 spēlētājām, atsaucoties uz situācijai pietuvinātu avotu, ziņo aģentūra "The Associated Press".

Šobrīd Atlantas "Dream" sastāvā ir Elīna Babkina, kura februārī ar WNBA komandu parakstīja īstermiņa līgumu. Basketboliste pagaidām uzturas Maiami.

Līga un spēlētāju arodbiedrība ir pārrunu procesā par to, cik bieži un cik lielā apmērā basketbolistes saņems algu. Daudz kas atkarīgs ir no tā, kad atsāksies un cik ilga būs sezona.

Komandām sastāvi līdz 12 spēlētājām jāsamazina pirms regulārā čempionāta sākuma un tas būtu bijis jādara aizvadītajā nedēļas nogalē. Šī brīža vēlme samazināt sastāvus nenozīmē, ka drīzumā varētu būt lēmums par sezonas sākšanos. Tas tikšot darīts, lai ar 1.jūniju basketbolistes varētu sākt saņemt atalgojumu.

Basketbolistes, kuras tiks atbrīvotas, nesaņems atalgojumu, bet līdz 30.jūnijam viņām tiks izmaksāta cita summa pabalsta formā.

Lielai daļai komandu šobrīd sastāvā ir 15 spēlētājas, bet dažās vienībās ir palikušas vairs tikai 12 basketbolistes. Atskaitīt spēlētājas vienībām nebūs viegls uzdevums, jo nav bijusi iespēja viņas redzēt treniņnometnē.

Pēc WNBA mājaslapā pieejamās informācijas, "Dream" sastāvā šobrīd ir 16 basketbolistes.

Šā gada NBA draftā ar 11.numuru tika izraudzīta Latvijas basketboliste Kitija Laksa, kura nonāca spēcīgajā Sietlas "Storm" komandā. Jau drafta naktī kļuva zināms, ka Laksa šosezon WNBA nespēlēs.

WNBA 2020.gada sezonai bija jāsākas maija vidū, taču tagad turnīra starts atlikts uz nenoteiktu laiku. Iepriekšējā sezonā par WNBA čempionēm tika kronētas Vašingtonas "Mystics" basketbolistes, kuras finālsērijā ar 3-2 uzveica Konektikutas "Sun".

Uz augšu