"TTT Rīga" izmaksā iekavētās algas; sezonas izdevumi vēl jāsedz

"TTT Rīga" basketbolistes FOTO: FIBA.com

Latvijas basketbola čempionvienība "TTT Rīga" izmaksājusi iekavētās algas spēlētājiem un personālam, tomēr vēl nepieciešams rast papildu finansējumu, lai segtu šosezon radušos izdevumus, piektdien vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Sporta ziņas".

"TTT Rīga" pirms mēneša no Rīgas Domes pagaidu administrācijas saņēma atbalstu 150 000 eiro apmērā. Šī summa izmantota, lai segtu līgumsaistības ar spēlētājām, treneriem un personālu. Raidījums vēsta, ka algu izmaksa vienībā kavējusies jau no pagājušā gada beigām.

Komandai gan vēl nav izdevies segt izdevumus, kas radušies šīs sezonas laikā. Zināms, ka nākamsezon kluba budžets būs krietni mazāks, bet "TTT Rīga" kreklu, visticamāk, nāksies piemērīt spēlētājām, kurām pieredze profesionālajā basketbolā nav tik liela. Aprīļa beigās komandu pameta arī viena no līderēm Kate Krēsliņa, kura karjeru turpinās Beļģijā.

"Mums ir divi aktīvi līgumi. Viens ir ar amerikāņu spēlētāju Meganu Hafu, bet otrs ar Zentu Meļņiku. Pārējie līgumi būs jāslēdz no jauna," sarunā ar raidījumu stāsta kluba ģenerālmenedžeris Egils Lūsis. 

Pastāv iespēja, ka Latvijas titulētākā sieviešu basketbola komanda nākamsezon neizmēģinās spēkus Eirokausos, ja kluba budžetā nebūs redzami 700 000 eiro. Situāciju komandā neuzlabo arī nesenās izmaiņas valdē, kas nākamnedēļ lūkos iecelt valdes priekšsēdētāju. Tieši šīs personas darba pienākumos ietilps centieni nodrošināt "TTT Rīga" dalību Eirokausos.

Pagājušajā nedēļā basketbola kluba "TTT Rīga" dibinātāju sapulcē tika nolemts veikt izmaiņas kluba valdē, samazinot tās sastāvu.

Piektdien sapulcē saņemts iesniegums no Dinas Vīksnas ar lūgumu atstāt valdes locekļa amatu. Ņemot vērā aktuālo situāciju, kas ir ietekmējusi arī sporta nozari, dibinātāji rosināja veikt izmaiņas nodibinājuma "Basketbola klubs "TTT Rīga"" statūtos, nosakot, ka valde strādās trīs locekļu sastāvā, tādējādi padarot efektīvāku pārvaldības modeli. 

Turpmāk darbam valdē basketbola kluba dibinātāji - Rīgas pilsētas pašvaldība un SIA "Rīgas satiksme" - izvirzīja Guntu Baško, Juri Švanderu un Jāni Golubevu.

"TTT Rīga" aizvadītajā sezonā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgā pamatturnīrā apakšgrupā ieņēma pēdējo vietu starp astoņām komandām un izslēgšanas turnīram nekvalificējās. Rīdzinieces pēc tam triumfēja Baltijas Basketbola līgā un pēc Latvijas Sieviešu basketbola līgas pamatturnīra pārtraukšanas tika apstiprinātas par valsts meistarsacīkšu uzvarētājām.

Uz augšu
Back