Merzļikins ielaiž vienu ripu, Korpisalo paliek sausā; Kolumbusa pieveic "Bruins"

Pārliecinošu uzvaru vienīgajā pārbaudes spēlē pirms Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonas turpinājuma pagājušajā naktī (Latvijas laiks) izcīnīja Elvja Merzļikina un Matīsa Kivlenieka pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" komanda.

"Blue Jackets" hokejisti Toronto ar 4:1 pieveica Bostonas "Bruins" komandu.

Spēli Kolumbusas vienības vārtos sāka soms Jonass Korpisalo, kurš atvairīja visus 11 pretinieku metienus. Pus spēlē viņa vietu vārtos ieņēma Merzļikins. Latvietis atvairīja 12 metienus, vienīgo reizi kapitulējot otrās trešdaļas 13. minūtē, kad precīzi meta rezultatīvais čehs Davids Pastrņāks.

"Blue Jackets" sezonas vienīgo pārbaudes spēli aizvadīja augstā tempā, jo jau pirmajās 20 minūtēs izdevās gūt trīs vārtus. Piektajā minūtē Būns Dženers vārtu priekšā pielaboja partnera piespēli, kas tika veikta ar nūjas lāpstiņas neērto pusi. Tikmēr jau pašā perioda izskaņā Kolumbusas klubs guva divus vārtus - vienus no tiem skaitliskajām vairākumā.

2:0 panāca aizsargs Zeks Verenskis, kurš uz zilās līnijas saņēma piespēli un ar vienu pieskārienu trieca ripu augšējā vārtu stūrī. Nepilnas 20 sekundes vēlāk "Blue Jackets" četru vīru sastāvā pārvarēja vidējo zonu un ar četrām piespēlēm ripu no kreisās malas nogādāja līdz labajam vārtu stabam, pie kura prasmīgākais izrādījās Gustavs Nīkvists.

Pēdējais vārtu guvums bija divas sekundes pirms finālsvilpes, kad Aleksandrs Teksiers ripu raidīja tukšos vārtos.

Līdz sezonas pārtraukuma izsludināšanai "Bruins" 70 spēlēs paspēja iekrāt 100 punktus, tādējādi ieņemot pirmo vietu Austrumu konferencē. Nevienai citai komandai šosezon nav izdevies sasniegt 100 punktu robežu.

Trešās trešdaļas vidusdaļā "Bruins" komanda zaudēja vienu no saviem līderiem Bredu Maršandu, kurš laukumu atstāja ar sāpju grimasēm sejā. Pagaidām nav zināms, vai viņa savainojums ir nopietns.

Kolumbusas galvenais treneris Džons Tortorella vēl nav izlēmis, kurš vārtsargs sāks sēriju pret Toronto "Maple Leafs" sezonas turpinājumā.

"Blue Jackets" Stenlija kausa kvalifikācijas kārtā līdz trim uzvarām cīnīsies ar "Maple Leafs" komandu.

Pirmā spēle paredzēta 2. augustā plkst. 23.00 pēc Latvijas laika.