Video Vācijas hokejisti uzvar dramatiskā cīņā un iekļūst PČ pusfinālā

Vācijas hokeja izlase ceturtdien Rīgā dramatiskā cīņā pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā pārspēja Šveices valstsvienību.

Vācija pārspēja Šveici ar rezultātu 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienos. Vāciešiem bija liels metienu pārsvars šajā mačā - 40:22.

Vācieši neizšķirtu 2:2 panāca 43 sekundes pirms mača pamatlaika beigām. Pēcāk viņi bija pārāki "bullīšos".

Vācijas hokejisti pasaules čempionātos medaļas izcīnījuši trīs reizes - 1930. un 1953. gadā sudrabu, 1934. gadā bronzu.

Savukārt pirms trim gadiem viņiem izdevās izcīnīt sudrabu Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, bet šveicieši ir 2018. gada vicečempioni.

Pirmajā periodā vārtus izdevās gūt tikai šveiciešiem, Ramonam Untersanderam 16.minūtē panākot 1:0. Fabriss Hercogs otrā perioda 14.minūtē guva Šveices izlases otros vārtus, taču četras minūtes vēlāk -1 atgrieza Toms Kīnhakls. Vien 44 sekundes līdz pamatlaika beigām Vāciju no zaudējuma pamatlaikā paglāba Leona Gavanakes precīzais raidījums.

Gavanake vēlāk izrādījās par vienu no spēles galvenajiem varoņiem, jo vācieši uzvaru izcīnīja "bullīšos". Šveices izlasē vienīgo "bullīti" trešajā piegājienā realizēja Tīmo Meiers, bet Vācijas komandā izgājienu pret vārtsargu realizēja Dominiks Kahūns un Marcels Nēbelss, kuram uzvaras "bullītis".

Ceturtdien plkst. 20:15 ceturtdaļfināla mačos laukumā dosies Somija - Čehija un Kanāda - Krievijas Olimpiskās komitejas komanda.

Šveice bija favorīte mačā ar Vāciju, kura par spīti teicamam sākumam - trim uzvarām - tomēr tikai pēdējā spēlē iekļuva izslēgšanas maču turnīrā, ar 12 punktiem B grupā ieņemot trešo vietu.

Tikmēr šveicieši piecās čempionāta spēlēs strādāja kā šajā valstī ražoti pulksteņi, taču divās cīņās piedzīvoja fiasko - 0:7 pret Zviedriju un 1:4 - pret Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) vienību.

Latvijas izlasei čempionāts beidzās otrdien ar zaudējumu Vācijai - 1:2. B grupā Latvija ar deviņiem punktiem finišēja sestajā vietā.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā - Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā - Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiks līdz 6.jūnijam.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi bija uzņēmusi 2006.gadā.