Latvijā gaidāmais U-19 Pasaules kauss basketbolā norisināsies ar skatītāju klātbūtni

Latvijas U-19 basketbola izlases spēlētāji FOTO: Facebook/basketbols

Latvijā gaidāmais U-19 Pasaules kauss basketbolā norisināsies ar skatītāju klātbūtni, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS).

16 komandu turnīrs no 3.jūlija līdz 11.jūlijam norisināsies trīs hallēs Rīgā un Daugavpilī. Spēles tiks aizvadītas "Arēnā Rīga", Olimpiskajā sporta centrā un Daugavpils Olimpiskajā centrā.

Skatītājiem būs iespēja klātienē apmeklēt spēles, ievērojot Latvijā spēkā esošos noteikumus un Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) izstrādāto sanitāro reglamentu.

Spēles klātienē varēs apmeklēt tikai skatītāji ar Latvijā atzītu sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu (attiecas uz visiem vecumiem).

Biļetes uz spēlēm no 1.jūlija varēs iegādāties "basket.lv" vai "fiba.basketball/world/u19/2021". Sacensību norises vietā biļetes iegādāties nebūs iespējams. Biļetes varēs iegādāties uz katru spēli atsevišķi, jo starp spēlēm sacensību arēnas būs jāatbrīvo, lai varētu veikt uzkopi un dezinfekciju. Biļetes būs personalizētas un to skaits ir ierobežots, ņemot vērā spēļu zāļu ietilpību.

Ieejot sacensību arēnā, jāuzrāda biļete, sadarbspējīgs vakcinācijas sertifikāts un personu apliecinošs dokuments. Sacensību rīkotājam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju sacensību arēnā.

FIBA prasība ir, lai, atrodoties sacensību arēnā, obligāti būtu jālieto sejas maskas.

Latvijas valstsvienība apakšgrupu turnīra spēles aizvadīs 3., 4. un 6.jūnijā Daugavpilī, kur tiksies ar vienaudžiem no Puertoriko, Irānas un Serbijas.

Latvija Pasaules U-19 kausa sacensības uzņēma arī 2011.gadā, kad turnīrs norisinājās Rīgā, Valmierā un Liepājā.

2011.gadā Latvijā uzvarēja Lietuvas jaunie basketbolisti, bet par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Jons Valančūns. Turnīrā piedalījās tādi pazīstami spēlētāji kā Dāvis Bertāns, Mateušs Ponitka, Rauls Netu, Kevins Pangoss, Dario Šaričs, Dags Makdermots, Tims Hārdevejs juniors, Džeremijs Lembs, Jānis Timma un citi.

Kā ierasts, viena no 16 turnīra dalībniecēm būs mājiniece, šajā gadījumā - Latvija. Iepriekš Latvija bijusi pārstāvēta trijos turnīros. 1999.gadā tika izcīnīta devītā vieta, 2011.gadā - desmitā vieta, 2019.gadā - 12. vieta.

Uz augšu
Back