Oficiāli paziņots Latvijas komandas sastāvs dalībai Tokijas olimpiskajās spēlēs

Oficiāli paziņots Latvijas komandas sastāvs dalībai Tokijas olimpiskajās spēlēs
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko
Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko Foto: AP/Scanpix

Tokijas olimpiskajās spēlēs 14 sporta veidos Latviju pavisam noteikti pārstāvēs 30 sportisti, taču tuvākajās dienās komandas dalībnieku skaits varētu kļūt nedaudz kuplāks, trešdien informēja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Trešdien LOK Izpildkomitejas sēdē tika apstiprināts Latvijas Olimpiskās komandas "Tokija 2020" sastāvs startam 32. vasaras olimpiskajās spēlēs, kas no šī gada 23.jūlija līdz 8.augustam norisināsies Japānas galvaspilsētā Tokijā.

Pašlaik Latvijas komandā Tokijā apstiprināti 30 sportisti 14 sporta veidos: 3x3 basketbolā, cīņā, džudo, jāšanas sportā, karatē, modernajā pieccīņā, peldēšanā, pludmales volejbolā, riteņbraukšanā (šoseja un BMX), smaiļošanā, svarcelšanā, šaušanā, tenisā un vieglatlētikā.

1.jūlijā pēc Pasaules Vieglatlētikas asociācijas ("World Athletics") oficiāla lēmuma, Latvijas komandu varētu papildināt vēl pieci sportisti. Pēc neoficiālās informācijas tie varētu būt - škēpmetēji Madara Palameika, Anete Kociņa un Rolands Štrobinders, vidējo distanču skrējēja Līga Velvere un sprintere Gunta Vaičule. Atbilstoši šim komandai pievienotos vēl pieci treneri.

"Olimpiskās spēles ir ļoti gaidīts notikums sporta pasaulē un katras valsts sporta dzīvē. Tokijas vasaras olimpiskās spēles mums ir vēl jo īpašākas gan tādēļ, ka gaidījām tās piecus gadus ierasto četru vietā, gan tādēļ, ka tās aizritēs vēl nebijušā formātā, kas saistīts ar olimpisko komandu drošību un veselību," LOK citē prezidentu Žoržu Tikmeru.

"Uz Tokiju dodas gados jauna, mērķtiecīga un pārliecināta komanda, lai parādītu labāko iespējamo sniegumu lielākajā no sporta arēnām. Komandas vidējais vecums ir 28 gadi. Latvijas Olimpiskajā komandā 24 atlētiem šis būs pirmās olimpiskās spēles, tai pašā laikā džudistam Jevgēņijam Borodavko šīs būs ceturtās olimpiskās spēles, savukārt cīkstonei Anastasijai Grigorjevai, svarcēlājam Artūram Plēsniekam un pludmales volejbolistam Mārtiņam Pļaviņam - trešās," par delegācijas sastāvu stāstīja tās vadītājs Kārlis Lejnieks.

"Īpašs gandarījums, ka Latvija tiek pārstāvēta tādos sporta veidos, kas pirmo reizi ir iekļauti olimpisko sacensību programmā - basketbols 3x3 un karatē, savukārt Kristaps Neretnieks un viņa komanda ir atgriezuši jāšanas sportu Latvijas komandas sastāvā," gandarīts bija Lejnieks.

Līdz ar 30 sportistiem apstiprinātajā delegācijas sarakstā ir iekļauti arī 33 treneri, trīs sporta ārsti un četri fizioterapeiti, savukārt komandas vadība un atbalsta personāls dodas uz Tokiju septiņu cilvēku sastāvā.

Saistībā ar olimpisko spēļu organizētāju noteiktajiem ierobežojumiem Latvijas Olimpiskajai komandai "Tokija 2020" jāievēro noteikts Covid-19 protokols. Tas paredz, ka katram Latvijas Olimpiskās komandas dalībniekam 96 un 72 stundas pirms izlidošanas jāveic Covid-19 tests, kuru atkārto Tokijas lidostā pēc ielidošanas.

Tāpat dalībniekiem, atrodoties Tokijā, katru dienu jāveic eksprestesti un īpašā aplikācijā katru dienu jāveic atzīmes par savu pašsajūtu. Par protokola ievērošanu atbildīgais Latvijas komandā ir Covid-19 oficieris, LOV ārsts Jānis Kaupe.

Šobrīd Latvijas olimpiskajā delegācijā pilnu vakcinācijas procesu izgājuši 67%, vakcinācijas procesā ir 23%, savukārt 10% neplāno vakcinēties.

Pirmdien, 5.jūlijā, tiks sākta arī Latvijas Olimpiskās komandas "Tokija 2020" komunikācijas kampaņa "Kopā Stiprāki. Komanda Latvija".

Tāpat pirmdien tiks paziņots Latvijas karognesējs Tokijas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu