IIHF nāk klajā ar Latvijas hokeja izlases spēļu laikiem Pekinas olimpiskajās spēlēs

Olimpiskās kvalifikācijas spēle hokejā starp Latvijas un Francijas izlasēm. FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas vīriešu hokeja izlase 2022.gada Pekinas ziemas olimpisko spēļu turnīru sāks ar maču pret Zviedriju, liecina Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) publicētais kalendārs.

Abas izlases nūjas krustos turnīra pirmajā dienā 10. februārī plkst. 12:10 (plkst. 6:10 pēc Latvijas laika). Dienu vēlāk Latvijai pretī stāsies Somija, mačam sākoties plkst. 21:10 (plkst. 15:10), bet pēc vienas atpūtas dienas 13. februārī plkst. 12:10 (plkst. 6:10) būs spēkošanās ar Slovākiju.

Grupu turnīri norisināsies no 10. līdz 13. februārim, 15. februārī būs izslēgšanas turnīra pirmā kārta, bet dienu vēlāk - ceturtdaļfināli. Pusfināli notiks 18.februāri, dienu vēlāk tiks aizvadīta bronzas spēle, bet olimpiskie čempioni tiks noskaidroti 20. februārī.

Olimpiskajā turnīrā 12 izlases būs sadalītas trīs apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Labākās četras komandas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējās astoņas izlases cīnīsies izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Latvijas hokejisti Pekinas olimpisko spēļu C grupas turnīrā spēlēs ar Somiju, Zviedriju un Slovākiju. B grupā cīnīsies Krievijas Olimpiskās komitejas vienība, Čehija, Šveice un Dānija, bet A grupā spēlēs Kanāda, ASV, Vācija un mājiniece Ķīna.

Jau ziņots, ka Nacionālā hokeja līga (NHL) un NHL spēlētāju asociācija (NHLPA) panākušas vienošanos ar IIHF par spēlētāju dalību 2022.gada Pekinas ziemas olimpisko spēļu turnīrā.

Vienošanās paredz pārtraukumu 2021./2022. gada NHL regulārajā čempionātā, lai hokejisti varētu piedalīties Pekinas olimpiskajās spēlēs. Līgumā gan ir atruna, ka to var lauzt, ja NHL/NHLPA uzskatīs, ka Covid-19 pandēmijas apstākļi ir apgrūtinoši vai nedroši spēlētājiem.

2018.gadā Phjončhanā olimpisko spēļu turnīrs aizritēja bez NHL spēlētāju dalības.

Uz augšu
Back