Valdības finansējums "EuroBasket 2025" organizēšanai nepārsniegs 10 miljonus eiro

LETA
Valdības finansējums "EuroBasket 2025" organizēšanai nepārsniegs 10 miljonus eiro
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas vīriešu basketbola izlase
Latvijas vīriešu basketbola izlase Foto: Zane Bitere/LETA

Valdības finansējums 2025.gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem ("FIBA EuroBasket 2025") organizēšanai nepārsniegs 10 miljonus eiro, otrdien lēma valdība.

Sēdē valdība noteica turpmāko rīcību atbilstoši Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) lēmumam par grupas turnīra vai grupas turnīra un finālposma organizēšanu Latvijā, kā arī apstiprināja valsts finansiālā atbalsta limitus - grupas turnīra organizēšanas gadījumā valsts atbalsts nepārsniedz 4 515 000 eiro, savukārt grupas turnīra un finālposma organizēšanas gadījumā valsts atbalsts nepārsniedz 10 miljonus eiro.

Valdība arī atbalstīja finansējuma piešķiršanu ar "FIBA EuroBasket 2025" organizēšanu saistīto 2022.gadā veicamo izdevumu segšanai.

Papildus valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumu par rīcības komitejas izveidi, lai kvalitatīvi sagatavotos "FIBA EuroBasket 2025" organizēšanai. Rīcības komiteja sekmēs valsts pārvaldes sadarbību ar čempionāta rīkotājiem, kā arī nodrošinās regulāru informācijas apmaiņu par tā sagatavošanas gaitu.

Rīcības komitejas sastāvā plānots iekļaut finanšu ministru, Rīgas domes priekšsēdētāju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktoru, pārstāvjus no IZM un Iekšlietu ministrijas, kā arī Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidentu, ģenerālsekretāru un sacensību direktoru.

Rīcības komitejas ietvaros plānots arī izstrādāt efektīvāko piedāvājumu čempionāta organizēšanai nepieciešamā finansējuma nodrošināšanai 2023., 2024. un 2025.gadam, tai skaitā izvērtējot "FIBA EuroBasket 2025" budžeta ieņēmumu un izdevumu pozīcijas, pašu piesaistītā finansējuma īpatsvaru un iespējamos veidus tā palielināšanai, LBS administratīvo izdevumu pamatotību un citus jautājumus.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu