Latvijas biatlonisti netiek pie pēdējā posma PK stafetē, uzvaru izcīnot Norvēģijai

TVNET/LETA
Latvijas biatlonisti netiek pie pēdējā posma PK stafetē, uzvaru izcīnot Norvēģijai
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs.
Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs. Foto: Ieva Lūka/LETA

Latvijas biatlona komanda, kuras sastāvā bija Andrejs Rastorgujevs, Renārs Birkentāls, Edgars Mise un Aleksandrs Patrijuks, svētdien Itālijā tika apsteigta par apli un ieņēma 18.vietu Pasaules kausa (PK) posma 4x7,5 kilometru stafetē.

Trešajā posmā vadībā nostiprinājās un uzvaru izcīnīja Norvēģijas izlase, kuras sastāvā bija Sturla Holms Lēgreids, Tarjeijs Bē, Jūhanness Tīngness Bē un Vetle Šosatds Kristiansens. Norvēģi stafeti veica vienā stundā 11 minūtēs un 50,2 sekundēs, šautuvē izmantojot sešas rezerves patronas, un uzvarēja ceturtajā no četrām aizvadītajām šīs sezonas stafetēm.

Ar tādu pašu sniegumu ugunslīnijā 59 sekundes zaudēja Francija, bet trešo vietu ieņēma Vācija, kas mēroja vienu soda apli, izmantoja 11 papildu patronas un atpalika vairāk nekā divas minūtes.

Latvijai pirmo posmu veica Rastorgujevs, kurš šāva ātri, taču ne pārāk precīzi - ja šaušanā guļus pietika ar trīs rezerves patronām, tad pēc ugunslīnijas stāvus bija jāmēro soda aplis. Birkentāls stafeti saņēma 16.vietā nepilnu pusotru minūti aiz līderiem un šāva gana precīzi, kopā izmantojot trīs papildu patronas.

Misem stafete tika nodota 18.vietā un šajā pašā pozīcijā viņš aizslēpoja no šaušanas guļus, kurā bija nekļūdīgs. Tiesa, pēc šaušanas stāvus bija jāveic soda aplis un turpinājumā Latvija tika apsteigta par apli, kas liedza Patrijukam veikt savu posmu.

Stafetē piedalījās 21 komanda, Latvijai apsteidzot Lietuvu, Bulgāriju un Kazahstānu. Par apli tika apsteigtas astoņas komandas.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc četrām no piecām sacensībām līdere ir Norvēģija ar 360 punktiem, bet Latvija, kas startējusi divās stafetēs, tikusi pie 51 punkta un ir pēdējā, 21.vietā.

Nākamās lielākās sacensības būs pasaules meistarsacīkstes no 6. līdz 19.februārim Vācijas trasē Oberhofā, bet septītais Pasaules kausa posms februāra un marta mijā notiks Čehijas pilsētā Nove Mesto Morāvijā, bet noslēdzošais no desmit Pasaules kausa sacensību posmiem paredzēts marta vidū Oslo.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu