"Ventspils" basketbolistu pretinieki Latvijas kausa pusfinālā būs "VEF Rīga"

"Ventspils" komanda
"Ventspils" komanda Foto: Dāvis Lejasmeiers

"Ventspils" komanda sestdien nodrošināja vietu "Užavas" Latvijas kausa basketbolā pusfinālā, kurā tiksies ar savu principiālo pretinieci "VEF Rīga".

Ceturtdaļfināla atbildes spēlē ventspilnieki mājās ar rezultātu 95:79 (32:22, 25:23, 23:19, 15:15) pārspēja "Latvijas Universitātes" komandu un divu maču summā svinēja uzvaru ar 198:164.

Mājinieki rezultatīvi spēlēja viss starta piecinieks - Išmaelam El-Aminam bija 21 punkts un sešas rezultatīvas piespēles, Tomam Vasiļjevičam 14 punkti un astoņas bumbas zem groziem, Linardam Jaunzemam 14+10 un četras rezultatīvas piespēles, Frensisam Dešonam 13+5 un Ronaldam Zaķim - 12+6.

Studentiem 16 punktus guva Edvards Lucis, 14 punkti un desmit atlēkušās bumbas bija Rihardam Aleksandrovam, bet pa 12 punktiem guva astoņas bumbas izcīnījušais Arnolds Helmanis un piecas rezultatīvas piespēles atdevušais Otto Fārenhorsts.

Ceturtdaļfināla pirmajā mačā kurzemnieki viesos uzvarēja ar 103:85.

Svētdien "Ogres" un "Liepājas" duelī noskaidrosies komanda, kas pusfinālā mēros spēkus ar "Rīgas Zeļļiem".

Pagājušajā sezonā "VEF Rīga" otro reizi pēc kārtas uzvarēja Latvijas kausā, finālā ar 87:66 pārspējot "Liepāju".

Latvijas kausa izcīņa vīriešu komandām 2021.gadā atsākās pēc 27 gadu pārtraukuma.