Milzu intriga ar neveiksmi Ukrainai – E grupā visām komandām vienāds punktu skaits

Ukrainas un Beļģijas futbolisti
Ukrainas un Beļģijas futbolisti Foto: AFP/Scanpix

Beļģija pēc bezvārtu neizšķirta ar Ukrainu trešdien Štutgartē sasniedza 2024.gada Eiropas čempionāta astotdaļfinālu, kam kvalificējās arī Slovākijas un Rumānijas futbolisti.

E apakšgrupas spēlē ar bumbu vairāk pirmajā puslaikā bija Beļģija, ukraiņiem atbildot ar pretuzbrukumiem, kuros pietrūka precīza sitiena.

33.minūtē tuvu vārtu guvumam bija Beļģijas komandas pussargs Kevins de Breine, pēc kura brīvsitiena bumba aizlidoja nedaudz garām labajam vārtu stabam.

56.minūtē savainojuma dēļ spēli nevarēja turpināt ukraiņu aizsargs Vitālijs Mikoļenko, kura vietā laukumā nāca Oleksandrs Zinčenko.

73.minūtē Jannika Karasko sitienu vārtu apakšējā kreisajā stūrī atvairīja Ukrainas vārtsargs Anatolijs Trubins.

Ukraiņus divi neizšķirti grupas pēdējās kārtas spēlēs neapmierināja, un viņi centās uzbrukt. Divreiz pa vārtiem sita Artems Dovbiks, 79.minūtē no labas pozīcijas sitot bumbu nedaudz garām vārtu labajam stabam.

Pēc Ruslana Maļinovska sitiena bumba tika līdz beļģu vārtu līnijai, taču nešķērsoja to, Beļģijas vārtsargam Kūnam Kastēlsam atvairot bumbu.

Mača kompensācijas laika pirmajā minūtē Georgijs Sudakovs no soda laukuma sita pa vārtiem, taču trāpīja tieši virsū Kastēlsam.

Ukraina ar Beļģiju nekad iepriekš nebija tikusies.

Otrā grupas cīņā Frankfurtē pie Mainas vienlaicīgi tikās Slovākija un Rumānija, cīņu beidzot 1:1 (1:1).

24.minūtē Jurajs Kucka bumbu no labās laukuma puses nogādāja rumāņu soda laukumā, kur Ondrejs Duda ar galvu raidīja bumbu vārtu labajā stūrī, noķerot vārtsargu Florinu Nicu uz pretkustību - 1:0 Slovākijas labā.

Desmit minūtes vēlāk uz sava soda laukuma robežas Dāvids Hancko nogāza Jani Hadži, un tiesnesis pēc videoatkārtojuma noskatīšanās piešķīra 11 metru soda sitienu. To ar sitienu vārtu kreisajā stūrī, vārtsargam lecot pretējā virzienā realizēja Razvans Marins - 1:1.

Puslaika kompensācijas laika ceturtajā minūtē dzelteno kartīti nopelnīja rumānis Nikusors Banku, kas viņam nozīmēja izlaistu nākamo spēli, ja rumāņi iekļūtu astotdaļfinālā.

Otrajā puslaikā pēc spēlētām 15 minūtēm sākās lietus.

61.minūtē Razvans Marins sita bumbu vārtu vidū, bet Martins Dūbravka bumbu atsita. Turpinoties uzbrukumam, Deniss Dragušs raidīja bumbu tikai nedaudz virs pārliktņa.

64.minūtē Davids Strelecs sita pa vārtiem, bet Rumānijas izlases vārtsargs Florins Nica ar kreiso kāju bumbu atvairīja.

Spēles turpinājumā abas komandas galveno uzmanību veltīja aizsardzībai, bīstamiem momentiem neveidojoties.

11 Rumānijas un Slovākijas dueļos piecreiz bija uzvarējusi Rumānija un divreiz - Slovākija.

E grupā pa četriem punktiem bija visām četrām komandām, bet vārtu attiecība pirmo vietu ļāva ieņemt Rumānijai, otro - Beļģijai, trešo - Slovākijai un ceturto - Ukrainai, kurai čempionāts ir beidzies.

F apakšgrupā Hamburgā plkst.22 spēlēs Čehija ar Turciju, bet Gelzenkirhenē laukumā dosies Portugāle un Gruzija.

Eiropas čempionāta spēles tiešraidē translē televīzijas kanāli TV6 un "Go3 Sport Open".

Astotdaļfinālā jau ir iekļuvusi Vācija, Itālija, Šveice, Spānija, Portugāle, Francija, Austrija, Nīderlande, Anglija, Dānija, Slovēnija Rumānija, Beļģija un Slovākija.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūst katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās trešajā vietā finišējušās valstsvienības.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisinās desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Ukrainas izlases sastāvs: Anatolijs Trubins; Vitālijs Mikoļenko (Oleksandrs Zinčenko, 58.min.), Mikola Matvijenko, Aleksandrs Svatoks (Andrijs Jarmolenko, 81.min.), Iļja Zabarnijs, Oleksandrs Timčiks; Georgijs Sudakovs, Volodimirs Bražko (Tarass Stepaņenko, 70.min.), Mikola Šaparenko (Vladislavs Vanats, 70.min.); Artems Dovbiks, Romans Jaremčuks (Ruslans Maļinovskis, 70.min.).

Beļģijas izlases sastāvs: Kūns Kastēlss; Timotī Kastaņs, Arturs Tēts, Vouts Fēss, Jans Vertongens; Juri Tīlemanss (Orels Mangalā, 62.min.), Amadu Onanā, Kevins de Breine; Leandro Trosārs (Janniks Karasko, 62.min.), Romelu Lukaku (Luī Opendā, 90.min.), Žeremī Doku (Žoans Bakajoko, 77.min.).