Nitišs atvadās no EKS komandas, bet cer turpināt startēt pasaules rallijkrosa čempionātā

LETA
Nitišs atvadās no EKS komandas, bet cer turpināt startēt pasaules rallijkrosa čempionātā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reinisnitiss.com

Latviešu braucējs Reinis Nitišs vairs nestartēs pasaules rallijkrosa čempionāta komandā EKS, tomēr viņš cer jaunajā sezonā joprojām piedalīties šajā sacensību seriālā, atklāja sportists.

Pašlaik 22 gadus vecais Nitišs iepriekšējā sezonā startēja pasaules čempionāta vienībā EKS, sacenšoties prestižākajā «SuperCar» klasē. Šajā vienībā brauca arī 2016.gada pasaules čempions Matīass Ēkstrems no Zviedrijas. Tomēr aizvadītajā gadā komandai neizdevās atkārtot iepriekšējos sasniegumus, turklāt arī latvietis kopvērtējumā palika 14.vietā.

Tagad Nitišs ir oficiāli atvadījies no EKS komandas un jaunajā sezonā tajā vairs nestartēs. Kā atklāja sportists, lielāka skaidrība par viņa nākotni varētu būt nākamnedēļ.

«Tā kā pēdējos gadus esmu braucis rallijkrosā, dalība šajā sacensību seriālā pašlaik ir mana prioritāte,» teica Nitišs, kurš gan neizslēdza iespējamību, ka nākamajā sezonā viņš varētu sacensties kāda cita veida čempionātā. «Pasaules čempionātā rallijkrosā finanses ir ļoti augušas. Līdz ar to man joprojām ir nepieciešams līdzfinansējums, lai varētu nodrošināt dalību visos sezonas posmos.»

Šobrīd braucējs gan izskatot visas opcijas, kur startēt. Vēl šī gada sākumā viņš piedalījās diennakts izturības sacensībās Dubaijā, un sportists nenoliedz, ka pēc šīm sacensībām ir dažādi piedāvājumi, tomēr rallijkross saglabājies kā viņa prioritāte.

«Iepriekšējā sezona pavisam noteikti nebija tāda, kādu cerēju. Tam par iemeslu gan bija vairāki apstākļi. Ieguvu ļoti daudz, turklāt sapratu, kā noris darbs «Audi» rūpnīcā un kā ar savu komandu strādā Ēkstrems. Pēc otrā posma Portugālē, kur sasniedzu finālu, cerības bija augstā līmenī, bet pēc tam diemžēl netiku līdzi saviem komandas biedriem. No savas puses centos izdarīt visu, lai iegūtu pēc iespējas vairāk informācijas un pieredzi, lai tas viss noderētu nākotnei,» norādīja Nitišs.

«Ticu, ka šādas sezonas mani kā sportistu padara tikai stiprāku un pārliecinošāku, lai arī rezultāts psiholoģiski mani ir nedaudz iedragājis,» atzina latviešu braucējs.

Nitišs atklāja, ka pagājušajā sezonā EKS komandā viņš arī neesot startējis ar pašu jaunāko tehniku, lai gan sezonas vidū situācija uzlabojusies. «Viss jaunākais un labākais bija Ēkstremam. Detaļās gan negribu ieslīgt, bet tāda bija situācija.»

Latvijas sportists arī izteicās, ka EKS komandā jaunajā sezonā nebrauks arī Tomass Heikinens no Somijas.

«Paldies EKS komandai par to, ko tā man deva. Es nepadošos,» kaujinieciski noskaņots bija Nitišs.

Jaunā pasaules čempionāta rallijkrosā sezona sāksies aprīļa vidū Barselonā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu