Bikše ieņem 64.vietu PČ 15 km distancē; triumfē soms Niskanens

Īvo Niskanens

FOTO: AFP/LETA

Latvijas vadošais distanču slēpotājs Indulis Bikše trešdien pasaules čempionātā (PČ) Somijas pilsētā Lahti ieņēma 64.vietu 15 kilometru klasiskā stila distancē ar intervāla startu, kurā triumfēja soms Īvo Niskanens.

Jaunais pasaules čempions Niskanens distanci veica 36 minūtēs un 44 sekundēs, bet Bikše viņam zaudēja sešas minūtes un 19,6 sekundes.

Latvijas slēpotājs pārspēja 19 konkurentus, bet vēl četri sportisti distanci nebeidza un izstājās. Sākotnēji Bikše ierindojās 65.vietā, taču jau pēc sacensībām par tehnisko noteikumu neievērošanu tika diskvalificēts viens dalībnieks, kurš rezultātu listē bija augstāk par latvieti, līdz ar to Bikše ieņēma 64.vietu.

Uz laiku parādījās informācija, ka diskvalificēts ir arī Krievijas slēpotājs Andrejs Larkovs, kuram sacensībās bija dalīts piektais labākais rezultāts, tomēr galējos rezultātos informācija par viņa izslēgšanu no sacensībām neparādās.

Par sasniegto rezultātu Bikše tika pie 137,79 FIS kategorijas punktiem.

Niskanens, kurš par pasaules čempionu kļuva pirmo reizi, aiz sevis atstāja divus norvēģus. Sudraba medaļu ieguva pēdējo gadu viens no planētas labākajiem slēpotājiem Martins Junsrūds Sunbī, kurš uzvarētājam zaudēja 17,9 sekundes, kamēr trešais palika Niklass Dīrheugs, kurš bija vēl par 13,4 sekundēm lēnāks.

Zīmīgi, ka Niskanens pie pasaules čempionāta zelta varēja tikt jau svētdien, taču komandu sprintā, cīnoties par labāku pozīciju ar norvēģi Ēmilu Īvešenu, viņi pirms pēdējā pagrieziena krita un zaudēja vadību. Tiesa, Niskanens Somijai izcīnīja bronzas medaļu.

Trešdien izcīnītā uzvara viņam ir karjerā lielākā individuālajās sacensībās, bet 2014.gadā viņš kļuva par olimpisko čempionu komandu sprintā.

Iepriekš Lahti aizvadītās sacensībās Bikše ieņēma 58.vietu sprinta kvalifikācijā.

Vēl pasaules čempionātā Bikše svētdien startēs 50 kilometru distancē ar masu startu.

Otrdien desmit kilometru klasiskā stila distancē sievietēm par sešpadsmitkārtēju planētas čempioni kļuva izcilā norvēģiete Mārita Bjergena, kamēr Latvijas slēpotāja Anda Muižniece ieņēma 66.vietu.

Pasaules čempionāts distanču slēpošanā, ziemeļu divcīņā un tramplīnlēkšanā ar slēpēm noslēgsies svētdien.

Uz augšu