Anglijas futbola izlase britu derbijā izrauj uzvaru pār Velsu

Pirmo uzvaru Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīrā Lielbritānijas derbijā ceturtdien kompensācijas laikā izrāva Anglijas futbola valstsvienība, kas ar rezultātu 2:1 Lansā (Francija) pārspēja Velsas izlasi.

Mača 42. minūtē Velsas izlases līderis Gerets Beils ar tālu tiešo brīvsitienu izvirzīja vadībā savu komandu. Tomēr 56. minūtē neizšķirtu panāca Anglijas izlases uzbrucējs Džeimijs Vārdijs, bet uzvaru Anglijai kompensācijas laikā izrāva Denjels Staridžs.

Zīmīgi, ka abi Anglijas vārtu guvēji laukumā devās uz maiņu. Anglija guva pirmo uzvaru turnīrā, izvirzoties B apakšgrupas līderpozīcijā.

Spēli aktīvāk iesāka Anglija, septītajā minūtē Edamam Lallanam aizskrienot ātrajā pretuzbrukumā pa labo malu un soda laukumā piespēlējot Rahīmam Stērlingam, kurš no teicamas pozīcijas sita pāri vārtiem. Nedaudz vēlāk Velsas izlases līderis Beils izpildīja sitienu, taču tas tika bloķēts. Savukārt pirmā puslaika vidū pēc standartsituācijas izspēles Anglijas izlases aizsargs Gerijs Keihils soda laukumā ar galvu izdarīja sitienu, taču tas bija pārāk vājš un vārtsargs viegli tvēra bumbu. 32. minūtē soda laukumā ar roku nospēlēja Velsas izlases aizsargs Bens Deiviss, tomēr mača tiesnesis 11 metru soda sitienu nepiešķīra.

Kaut Anglijas izlase uzbruka un kontrolēja bumbu nedaudz vairāk kā pretinieki, pirmie vārtus guva Velsas futbolisti, kad 42. minūtē Beils precīzi izpildīja tālu tiešo brīvsitienu. Anglijas izlases vārtsargs Džo Hārts devās bumbas lidojuma virzienā, tomēr viņam neizdevās to atvairīt.

Otrā puslaikā sākumā Anglijas izlases sastāvā laukumā izgāja Staridžs un Vārdijs, turklāt tieši viņi kļuva par dueļa varoņiem. Anglija jau no pirmajām minūtēm sāka ofensīvu, bet pirmo bīstamo sitienu, ko izpildīja Anglijas izlases kapteinis Veins Rūnijs, no vārtu stūra atvairīja Velsas valstsvienības vārtsargs Veins Henesijs. Tomēr 56. minūtē Vārdijam izdevās panākt neizšķirtu pēc tam, kad viņš bija palicis nepiesegts vārtu priekšā, atrodoties aizmugures stāvoklī, - bumba atlēca no Velsas izlases aizsarga Ešlija Viljamsa, tāpēc Anglijas komandas uzbrucējs netraucēts varēja gūt vārtus no ļoti tuvas distances.

Turpinājumā neliels pārsvars piederēja Anglijai, tomēr neko ļoti bīstamu dueļa favorītiem neizdevās izveidot līdz pat kompensācijas laikam, kad otrajā minūtē Staridžs iesāka uzbrukumu, pēc pāris piespēlēm, kad jau bija ieskrējis soda laukumā, saņēma atpakaļ bumbu un pārspēja Henesiju, nodrošinot savai komandai uzvaru.

Šī abām Lielbritānijas komandām bija jau 104. tikšanās reize. 69 uzvaras izdevies gūt Anglijai, kamēr Velsa panākumu guvusi tikai 13 gadījumos.

Ceturtdien vēlāk notiks divas C apakšgrupas otrās kārtas spēles. Plkst.19 pēc Latvijas laika Lionā cīņu sāks Ukraina ar Ziemeļīriju, bet plkst.22 Sendenī stadionā «Stade de France» Vācija spēkosies ar Poliju.

Trešdien B apakšgrupas otrās kārtas mačā, gūstot divus skaistus vārtus, Slovākijas izlase ar rezultātu 2:1 pieveica Krievijas valstsvienību, izcīnot pirmo uzvaru turnīrā.

Anglija čempionātu sāka ar neizšķirtu 1:1 pret Krieviju, savukārt Velsa 2:1 pārspēja Slovākijas futbolistus.

Velsa grupu turnīru noslēgs 20. jūnijā pret Krieviju, bet Anglija tajā pašā laikā aizvadīs maču ar Slovākiju.

Izslēgšanas spēļu turnīrā jeb astotdaļfinālā automātiski iekļūs katras apakšgrupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās komandas, kas ieņems trešo pozīciju.

Anglijas izlases sastāvs: Džo Hārts, Gerijs Keihils, Denijs Rouzs, Kails Vokers, Kriss Smolings, Delī Allī, Eriks Daiers, Veins Rūnijs, Edams Lallana (Markuss Rešfords 73.min.), Rahīms Stērlings (Denjels Staridžs 46.min.), Harijs Keins (Džeimijs Vārdijs, 46.min.).

Velsas izlases sastāvs: Veins Henesijs, Kriss Ganters, Nīls Teilors, Ešlijs Viljamss, Džeimss Česters, Bens Deiviss, Gerets Beils, Džo Ledlijs (Deivids Edvardss, 67.min.), Hals Robsons-Kanu (Džonatans Viljamss 72.min.), Džo Elens, Ārons Remzijs.