NHL spēlē vienas komandas sastāvā iziet divi latvieši (16)

Nacionālās hokeja līgas spēlē sestdien Floridas "Panthers" kluba sastāvā izgāja latvieši Kārlis Skrastiņš un Jānis Sprukts, bet viņu pārstāvētā vienība savā laukumā ar rezultātu 0:4 piekāpās Bostonas "Bruins", pārtraucot trīs uzvaru sēriju.

Šī bija pirmā reize kopš 2001.gada, kad oficiālā NHL spēlē viena kluba sastāvā laukumā izgāja divi latvieši. Toreiz Karolīnas "Hurricanes" sastāvā spēlēja Sandis Ozoliņš un Artūrs Irbe, bet Vankūveras "Canucks" rindās centās nostiprināties Pēteris Skudra un Herberts Vasiļjevs.

Šajā mačā Skrastiņš laukumā pavadīja 17 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā bloķēja trīs pretinieku metienus, bet viņa lietderības koeficients bija neitrāls. Savukārt Sprukts, kurš dienu iepriekš vēl guva vārtus "Panthers" fārmkluba Ročestras "Americans", kas spēlē Amerikas hokeja līgā (AHL), sastāvā, 12 minūšu un 19 sekunžu laikā izdarīja vienu metienu un arī viņa lietderības koeficients bija neitrāls.

Šajā mačā vārtus guva Maikls Raiders, Fils Kesels, Šeins Hnidijs un Bleiks Vīlers.

Vēl vienā spēlē Raita Ivanāna pārstāvētā Losandželosas "Kings" komanda ar 3:0 savā laukumā pieveica Kolumbusas "Blue Jackets" komandu. Latvietis šajā mačā spēlēja sešas minūtes un 22 sekundes, kuru laikā izdarīja divus spēka paņēmienus un nopelnīja septiņas soda minūtes, no kurām piecas par kautiņu. Ivanāna lietderības koeficients spēlē bija neitrāls.

Vārtus šajā spēlē guva "Kings" hokejisti Veins Simonss, Kails Kalders un Anže Kopitars.

"Panthers" komanda ar 26 spēlēs izcīnītiem 25 punktiem Austrumu konferences kopvērtējumā nokrita uz desmito vietu, bet "Kings" ar 26 punktiem pakāpās uz 11.pozīciju Rietumu konferences kopvērtējumā.

Citu spēļu rezultāti

Otavas "Senators" - Pitsburgas "Penguins" 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Detroitas "Red Wings" - Čikāgas "Blackhawks" 5:4 (2:3, 0:1, 2:0, 0:0, 1:0) - pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 1:0 uzvaru izcīna "Red Wings"

Toronto "Maple Leafs" - Vašingtonas "Capitals" 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Ņujorkas "Islanders" - Atlantas "Thrashers" 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Monreālas "Canadiens" - Ņūdžersijas "Devils" 1:2 (1:0, 0:1, 0:0, 0:1) - pagarinājumā

Karolīnas "Hurricanes" - Filadelfijas "Flyers" 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:1) - pagarinājumā

Tampabejas "Lightning" - Bufalo "Sabres" 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Nešvilas "Predators" - Minesotas "Wild" 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Sentluisas "Blues" - Fīniksas "Coyotes" 4:3 (1:1, 3:2, 0:0)

Sanhosē "Sharks" - Edmontonas "Oilers" 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:1) - pagarinājumā