Šorttrekistam Silovam devītā vieta Pasaules kausa posma 1000 metru distancē (1)

Latvijas šorttrekists Haralds Silovs sestdien izcīnīja devīto vietu jaunās sezonas pirmajā Pasaules kausa izcīņas posmā 1000 metru distancē.

Silovs aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, bet tajā palika pirmais aiz svītras iekļūšanai pusfinālā.

Tikmēr vēl viens Latvijas sportists Jēkabs Saulītis sestdien izcīnīja 22.vietu pirmajā 1500 metru distancē.

Svētdien vēl Saulītis startēs 500 metru distancē, kurā pagaidām nav automātiski spējis kvalificēties otrajai kārtai, tāpēc piedalīties gandarījuma braucienā. Savukārt Silovs trasē dosies otrajā 1500 metru distancē, kurā jau ir pārvarējis priekšsacīkstes.

Neolimpiskos gados Pasaules kausa posmos sportisti var izvēlēties distances, kurās startēt. Tāpat netiek skaitīti distanču kopvērtējumi un aizvadīti superfināli posmu beigās. Posma ietvaros divas reizes tiek aizvadītas 1500 metru distances, bet pa reizei 500 un 1000 metri. Pirmajā posmā sportisti var pieteikties vienai no 1500 metru distancei, kā arī vienai no pārējām disciplīnām.

Monreālas posmā nestartē spēcīgie Dienvidkorejas sportisti, kas sasniegt augstus rezultātus, ļaus citām komandām.