Rīgas "Dinamo" izcīna pirmo uzvaru savā laukumā (76)

Pirmo panākumu savā laukumā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārās sezonas spēlē otrdien izcīnīja Rīgas ''Dinamo'' komanda, kas ''Arēnā Rīga'' ar 6:3 pārliecinoši uzvarēja Ņižņekamskas ''Ņeftehimik''. Divus vārtus uzvarētāju rindās guva Mārtiņš Karsums.

Neveiksmīgi mačs sākās mājiniekiem. Jau trešajā minūtē Dmitrijs Makarovs ar asu plaukstas metienu pretuzbrukumā pārspēja Mikaēlu Telkvistu, atklājot spēles rezultātu.

Turpmākajās minūtēs Vladimira Krikunova trenētie hokejisti izveidoja vēl pāris labas izdevības palielināt pārsvaru. Kādā no epizodēm likās, ka ripa šķērsos vārtu līniju, tomēr veikli reaģēja ''Dinamo'' vārtu vīrs.

Perioda 14. minūtē laukuma saimnieki panāca līdzsvaru. Miķelis Rēdlihs no aizvārtes atdeva piespēli nepiesegtajam Brokam Troteram, kurš izturēja pauzi un raidīja ripu starp Skota Monro kājsargiem - 1:1. 23 gadus vecajam kanādietim tas bija pirmais vārtu guvums KHL.

Pēdējā minūtē Arvīds Reķis uz vārtu tālo stūri izpildīja piespēli Markam Hartiganam, kas netraucēts ripu meta ''Ņeftehimik'' vārtu tīklā, izvirzot rīdziniekus vadībā.

Arī otrā trešdaļa nesekmīgi sākās ''Dinamo''. 23. minūtē ripa atsitās pret kapteiņa Sanda Ozoliņa slidu un ieslīdēja vārtos, tādējādi rezultāts kļuva 2:2.

Drīz pēc tam Jūliusa Šuplera vadītie hokejisti atjaunoja starpību. Pretinieku vārtu priekšā veiksmīgi ripa atleca pie Mārtiņa Karsuma, viņš pēc pagrieziena to iemeta Ņižņekamskas kluba sargātajos vārtos. Atlikušajā laikā rezultāts nemainījās.

Trešās trešdaļas vidusdaļā ''Dinamo'' nokļuva lielajā vairākumā pieci pret trim. Savas priekšrocības Latvijas vienība izmantoja lieliski. Aleksandrs Ņiživijs pēc Tomaša Surovija piespēles panāca 4:2.

Mazāk nekā pēc minūtes Karsums vārtu priekšā notvēra ripu, nolika to pa sitienam un trieca to vārtos, panākdams jau 5:2. Vēl pēc divām minūtēm Surovijs pretuzbrukumā guva sestos vārtus.

Piecas minūtes pirms tiesneša finālsvilpes Maksims Pestuško vienus vārtus atguva, bet spēles liktenis jau bija izšķirts.

Rīgas ''Dinamo'' - Ņižņekamskas ''Ņeftehimik'' 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)

Vārtu guvēji: Dmitrijs Makarovs (Belovs) 2:52 (1:0), Broks Troters (M. Rēdlihs) 13:56 (1:1), Marks Hartigans (Reķis, Ņiživijs) 19:28 (2:1), Martens Sent Pjērs (Bortņikovs, Jakuceņa) 22:16 (2:2), Mārtiņš Karsums 25:04 (3:2), Aleksandrs Ņiživijs (Surovijs, Dārziņš) 49:44 (4:2 vair.), Mārtiņš Karsums (Reķis) 50:32 (5:2 vair.), Tomašs Surovijs (Hartigans, Ozoliņš) 54:25 (6:2), Maksims Pestuško (Koņkovs) 55:13 (3:6).

Metieni: 21 - 33

Soda minūtes: 6 - 8

Par labākajiem spēlētājiem tika nosaukti Dmitrijs Makarovs un Tomašs Surovijs.

Rīgas ''Dinamo'' komandas sastāvs

Vārtos: Mikaēls Telkvists (Kriss Holts)

1. maiņa: Jēkabs Rēdlihs – Sandis Ozoliņš; Aleksandrs Ņiživijs  – Marks Hartigans – Tomašs Surovijs

2. maiņa: Arvīds Reķis – Kristaps Sotnieks; Mārtiņš Karsums – Jānis Sprukts – Ģirts Ankipāns

3. maiņa: Rodrigo Laviņš – Guntis Galviņš; Lauris Dārziņš - Broks Troters – Miķelis Rēdlihs

Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Gints Meija, Ainārs Podziņš.

Debijas spēli KHL čempionātā Rīgas ''Dinamo'' kreklā aizvadīja 31 gadu vecais zviedru vārtsargs Mikaēls Telkvists. Iepriekšējās piecās spēlēs ''Dinamo'' vārtus sargāja Kriss Holts.

2. augustā ''Dinamo'' ar ''Ņeftehimik'' ''Volvo'' sporta centra hallē tikās pārbaudes spēlē, toreiz ar 5:2 uzvaru svinēja Jūliusa Šuplera trenētie hokejisti.

Turnīra tabulas Austrumu konferences kopvērtējumā ''Ņeftehimik'' ar izcīnītiem 8 punktiem šobrīd ieņem 7. pozīciju.

Arī nākamās divas spēles ''Dinamo'' izspēlēs savu līdzjutēju priekšā. 23. septembrī pulksten 19.30 tiks spēlēts pret Jekaterinburgas "Avtomobilist''.