ASV sabradā Lietuvu un iekļūst finālā (22)

Uzvaru Pasaules kausa izcīņas pusfināla mačā ceturtdien izcīnīja ASV valstsvienība.

Aizvadītajā spēlē ASV basketbolisti ar rezultātu 96:68 sagrāva Lietuvas nacionālu izlasi.

Spēle iesākās līdzīgā un saspringtā cīņā, abām komandām pelnot daudz piezīmju. Pirmās ceturtdaļas izskaņā ASV ieguva nelielu pārsvaru un pēc desmit spēlētām minūtēm atradās priekšā ar 21:16, bet pēc puslaika - ar 43:35.

Tomēr cīņas liktenis izšķīrās otrā puslaika ievadā, kad ASV guva pirmos desmit punktus, bet pēc tam savu pārsvaru tikai palielināja, izcīnot kārtējo ļoti pārliecinošo uzvaru šajā turnīrā.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 18 punktiem bija Kails Irvings, bet 16 punktus pievienoja Klejs Tomsons un Džeimss Hārdens.

Savukārt Lietuvas komanda labā ar 15 punktiem izcēlās Mindaugs Kuzminsks un Jons Valančūns, bet 12 punktus iekrāja Ads Juškevičs.

Pasaules kausa finālā ASV basketbolisti spēkosies ar Francijas un Serbijas dueļa spēcīgāko komandu.