Mūsu hokejisti līdzīgā cīņā piekāpjas Vācijai (226)

Zaudējumu pasaules čempionātā (PČ) hokejā svētdien piedzīvoja Latvijas nacionālā komanda, kas ar 2:3 Minskā (Baltkrievija) līdzīgā cīņā B grupas otrajā mačā piekāpās Vācijas valstsvienībai. Vārtus Latvijas izlases labā guva Georgijs Pujacs un Miķelis Rēdlihs.

Spēli abas komandas iesāka piesardzīgi, īpaši bīstamus momentus pie vārtiem neizveidojot. Kad bija nospēlētas četras minūtes, Latvijas izlases kapteinis Herberts Vasiļjevs nopelnīja 2 minūšu noraidījumu. Mazākumā lieliska iespēja atklāt rezultātu bija Andrim Džeriņam, kurš izgāja viens pret vienu ar Filipu Grubaueru, taču pārāks šajā duelī bija Vācijas vārtsargs.

13. minūtē Vācijas hokejisti izveidoja strauju pretuzbrukumu. Pirmo pretinieku metienu Kristers Gudļevskis atsita, bet ar Marcela Nēbelsa raidījumu viņš netika galā, rezultātam kļūstot 1:0 Vācijas labā.

Vācieši radīja vēl divas labas iespējas gūt vārtus, bet savus pienākumus teicami pildīja Gudļevskis. 85 sekundes pirms trešdaļas beigām mūsu hokejisti izlīdzināja rezultātu. Vairākumā pēc cīņas vārtu priekšā ripu sāncenša vārtos iestūma aizsargs Georgijs Pujacs - 1:1.

Otro periodu Latvija sāka mazākumā (4:5), jo pēc pirmās trešdaļas noraidījumu par rupjību nopelnīja Kaspars Daugaviņš. Viena vīra priekšrocības Vācijai izdevās pārvērst vārtu guvumā, kad no vārtu priekšas precīzs bija Franks Mauers - 2:1.

28. minūtē skaistus vārtus guva Miķelis Rēdlihs, otro reizi atgūstot līdzsvaru (2:2) uz rezultāta tablo. Viņam teicamu piespēli pretuzbrukumā atdeva Ronalds Ķēniņš, un Rēdlihs raidīja ripu teju tukšos vārtos.

Brīdi vēlāk latvieši ieguva tiesības spēlēt vairākumā. Mūsējie teicami kontrolēja ripu pretinieku zonā, un lieliska izdevība izvirzīt savu komandu vadībā bija Zemgum Girgensonam, kurš no labas pozīcijas ripu meta nedaudz pāri vārtiem. Grubauers šajā epizodē nebūtu glābējs.

Trešdaļas turpinājumā liels pārsvars piederēja Vācijas valstsvienībai, bet mūsu hokejisti kopīgiem spēkiem savus vārtus nosargāja neskartus.

Trešajā trešdaļā laukumā bija jaušama līdzvērtīgu pretinieku spēkošanās. Pavērsiens notika 56. minūtē, kad Pujacs, cenšoties apturēt sāncensi izgājienā pret Gudļevski, pārkāpa noteikumus, par ko galvenais arbitrs piešķīra soda metienu. Tomass Openheimers divcīņā ar Latvijas vārtsargu bija pārāks, raidot ripu vārtos starp Gudļevska kājsargiem - 3:2.

Spēles beigās Teds Nolans nolēma nomainīt Gudļevski pret sesto laukuma spēlētāju, lai panāktu līdzsvaru, bet Vācija prasmīgi aizstāvējās, svinot otro panākumu turnīrā.

Latvija - Vācija 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Vārtu guvēji: 1:0 Marcels Nēbelss (Openheimers, Hordlers) (12:15), 1:1 Georgijs Pujacs (M. Rēdlihs, Sotnieks) (18:35, vair.), 2:1 Franks Mauers (20:30, vair.), 2:2 Miķelis Rēdlihs (Ķēniņš) (27:15), 3:2 Tomass Openheimers (55:26, soda metiens).

Metieni: 21 - 33

Soda minūtes: 6 - 4

Par labāko spēlētāju Latvijas komandā tika nosaukts Miķelis Rēdlihs.

Latvijas izlases vārtus sargāja Kristers Gudļevskis, bet spēlei šoreiz netika pieteikts uzbrucējs Juris Štāls un jaunais aizsargs Jānis Jaks. Pirmo reizi pieteikti bija uzbrucēji Koba Jass un Armands Bērziņš.

Štāls iepriekšējā spēlē sestdien ar Somiju (3:2) pirmajā trešdaļā pēc pretinieka grūdiena bortā guva galvas traumu. Smadzeņu satricinājums viņam nav konstatēts, noskaidroja portāls TVNET.

Vācija turnīra pirmajā spēlē sestdien ar rezultātu 2:1 tikai pēcspēles metienu sērijā pieveica Kazahstānas valstsvienību.

Nākamo maču Latvijas komanda aizvadīs otrdienas vakarā, kad spēkiem mērosies ar Kazahstānu. Turpinājumā gaidāmas cīņas ar ASV, Krieviju, Baltkrieviju un Šveici.