Rīgas «Dinamo» cīnās, bet piekāpjas sērijā. Sezona noslēgusies (283)

Sezona pirmdien noslēdzās Rīgas «Dinamo» komandai, kas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas izšķirīgajā, septītajā Rietumu konferences ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 1:3 Bratislavā (Slovākija) piekāpās Oskara Bārtuļa pārstāvētajai Doņeckas vienībai «Donbass». Sērijā līdz četriem panākumiem Ukrainas klubs bija pārāks 4-3.

Jau no spēles pirmajām minūtēm klubi spēlēja atklātu hokeju. Mača trešajā minūtē «Donbass» hokejistu raidīta ripa trāpīja pa Rīgas kluba vārtu konstrukciju, bet dažas sekundes vēlāk Māris Bičevskis tika noraidīts uz četrām minūtēm par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju, atstājot «Dinamo» vienību skaitliskajā mazākumā.

Minūti vēlāk Ukrainas komandas hokejisti izmantoja pirmo vairākumu spēlē - precīzs metiens no vārtu priekšas padevās Jevgēņijam Dadonovam. Pēcāk «Donbass» hokejisti turpināja bīstami uzbrukt, Lukāšam Kašparam trāpot pa «Dinamo» vārtu stabu. Savukārt divas minūtes vēlāk Ukrainas vienības rezultatīvākais spēlētājs soms Tēmu Laine dubultoja rezultāta pārsvaru.

Trešdaļas otrā pusē spēles gaita abu vienību izpildījumā izlīdzinājās, nereti abu klubu hokejistiem iesaistoties asumos. Trešdaļas 17. minūtē Gints Meija ar lielisku metienu vārtu devītniekā samazināja rezultāta starpību (1:2), latvietim gūstot savus piektos vārtus sešās Gagarina kausa izcīņas spēlēs.

Mača otrās 20 minūtes iesākās daudz mierīgāk, komandām spēlējot piesardzīgāk nekā spēles pirmajā trešdaļā. Cīņas 24. minūtē «Donbass» kapteinis Ruslans Fedotenko pārkāpa noteikumus pret Rustamu Begovu, ļaujot rīdziniekiem aizvadīt pirmo skaitlisko vairākumu spēlē.

Tomēr pēc divām minūtēm rezultāts uz tablo palika nemainīgs. Pēc mazākuma izciešanas Ukrainas komanda pārņēma iniciatīvu spēlē, uzbrūkot daudz bīstamāk un regulārāk par pretiniekiem. Spēles 29. minūtē «Dinamo» hokejisti trīs reizes bīstami meta pa «Donbass» vārtsarga Jana Laco sargātajiem vārtiem, tomēr visās epizodes slovāks savu komandu glāba.

Savukārt sešas minūtes vēlāk Latvijas komanda tika pie otrā vairākuma šajā cīņā. Turpmākajās divās minūtēs «Dinamo» izveidojas lieliskas vārtu gūšanas iespējas, taču atkal savas vārtsarga prasmes teicami demonstrēja Laco.

Noslēdzošās mača daļas ievadā Latvijas kluba hokejisti vairākkārt apdraudēja Laco sargātos vārtus, lieliska iespēja izlīdzināt rezultātu bija Robertam Bukartam, tomēr viņam ripu neizdevās izdabūt starp pretinieku vārtsarga kājsargiem.

Spēles 47. minūtē «Donbass» spēlētāji atkārtoti panāk divu vārtu pārsvaru, lieliski komandas kombināciju noslēdz Dadonovs, gūstot savus otros vārtus cīņā. Neilgi pēc vārtu guvuma Oskars Bārtulis pārkāpa noteikumus pret Meiju, taču arī šoreiz «Dinamo» hokejisti nespēja izmantot vairākuma izspēli.

Atlikušajās desmit minūtēs spriedze laukumā pieauga, spēlētājiem regulāri mēģinot provocēt pretiniekus. Mača izskaņā Rīgas kluba spēlētāji īsā laika sprīdī tika noraidīti divas reizes, ļaujot Ukrainas vienībai spēlēt «lielajā» vairākumā. Tomēr «Donbass» hokejisti nesteidzās izmantot skaitlisko vairākumu, vairāk pieturot ripu vidus zonā.

Rīgas «Dinamo» - Doņeckas «Donbass» 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Vārtu guvēji: 1:0 Jevgēņijs Dadonovs (Jakuceņa) (4:00, vair.), 2:0 Tēmu Laine (Vilsons) (6:17), 1:2 Gints Meija (Bičevskis) (16:31), 3:1 Jevgēņijs Dadonovs (Jakuceņa, Fedotenko) (46:25).

Metieni: 25 - 24

Soda minūtes: 14 - 12

«Donbass» vienība Rietumu konferences pusfinālā tiksies ar Čehijas komandu Prāgas «Lev».

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs spēlei ar «Donbass»

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks, (Mikaēls Telkvists);

Aizsargi: Sandis Ozoliņš, Jēkabs Rēdlihs, Georgijs Pujacs, Mets Robinsons, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks, Mārtiņš Porejs;

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Pols Šekura, Roberts Bukarts, Marsels Hosa, Andris Džeriņš, Aleksandrs Ņiživijs, Mārtiņš Cipulis, Māris Bičevskis, Gints Meija, Deivids Sarkanis, Rustams Begovs, Marsels Haščāks.

Arta Ābola vadītā komanda sērijā bija nonākusi iedzinēju lomā 1-3, taču prata atspēlēties un izlīdzināt dueļa rezultātu. Ieskaitot pēdējo regulārā čempionāta maču, abām komandām šī bija jau astotā savstarpējā spēle pēc kārtas.

Līdz šim tikai četras komandas KHL vēsturē spējušas uzvarēt sēriju, nonākot zaudētāja lomā ar 1-3.

Sākotnēji šo maču tika plānots aizvadīt Doņeckā, taču tur valdošā saspīlējuma, vardarbīgu nekārtību riska dēļ pārcēla uz Slovākiju, kur savas mājas spēles aizvada Bratislavas «Slovan» komanda.

Rīgas «Dinamo» izslēgšanas cīņās aizvadīja bez vairākiem komandas vadošajiem spēlētājiem. Pēc muguras operācijas šosezon vairs nespēlēs Kails Vilsons, bet vēl viens uzbrucējs Miks Indrašis atlabst pēc papēža kaula lūzuma. Aizsardzības līnijā trūkst Arvīda Reķa, kurš turpina dziedēt rokas lūzumu, turpretim uzbrucējam Vitālijam Pavlovam karjeru sarežģīja pozitīvas dopinga analīzes, un viņš komandai nevar palīdzēt.

Rīgas «Dinamo» Gagarina kausa izcīņā piedalās piekto reizi sešās KHL sezonās. Pirmajā sezonā 2008./2009. gadā neveiksme tika piedzīvota jau pirmajā kārtā pret Maskavas «Dinamo» (sērijā 0:3), savukārt otrajā sezonā tika uzveikti par favorītiem uzskatītie Sanktpēterburgas SKA (3:1), bet pēc tam zaudēts Maskavas apgabala HK MVD (1:4).

2010./2011. gadā Rīgas klubs pirmajā kārtā pārspēja Maskavas «Dinamo» (4:2), savukārt turpinājumā zaudēja Jaroslavļas «Lokomotiv» (1:4). Līdz šim pēdējais starts izslēgšanas turnīrā 2011./2012. gada sezonā beidzās pirmajā kārtā pēc zaudējuma Ņižņijnovgorodas «Torpedo» septiņu spēļu sērijā (3:4).