Mūsu basketbolisti iekļūst EČ otrajā posmā (66)

Izcīnot trešo uzvaru Eiropas čempionāta (EČ) apakšgrupu turnīrā, pirmdien sacensību otro posmu sasniedza Latvijas nacionālā basketbola komanda, kas B grupas piektajā mačā Jeseņicē (Slovēnija) ar 76:66 uzvarēja Maķedonijas valstsvienību. Otrajā posmā Latvija tiksies ar trīs spēcīgākajām A apakšgrupas vienībām. Iepriekš šādu panākumu mūsējie sasniedza 2001. gadā.

Aizvadītajā mačā Latvijas izlasē pa 15 punktiem guva Kristaps Janičenoks un Kaspars Bērziņš, bet pa 12 punktiem sameta Dairis Bertāns un Mārtiņš Meiers, kura kontā bija arī deviņas bumbas zem groziem.

Tikmēr Maķedonijai pie 16 punktiem tika Pero Antičs.

Latvijas izlases sākuma piecnieks: Dairis Bertāns, Jānis Strēlnieks, Kristaps Janičenoks, Kaspars Bērziņš, Andrejs Šeļakovs.

Rezultātu mačā ar trīspunktu metienu atklāja Kaspars Bērziņš, brīdi vēlāk divus punktus pievienojas Dairis Bertāns, bet Maķedonija pirmos punktus guva vien tad, kad Latvijas izlase jau atradās vadībā ar rezultātu 12:0.

Pēc vairākām spēlētāju maiņām Maķedonija guva septiņus punktus pēc kārtas un pietuvojās līdz 10:16, tomēr ceturtdaļas beigās Latvijas izlase neapstājās un pēc desmit spēlētām minūtēm bija vadībā ar 27:16.

Otrā ceturtdaļa sākās ar diviem Rolanda Freimaņa gūtiem punktiem, un Latvija atjaunoja 13 punktu pārsvaru, ko bija sasniegusi cīņas sākumā. Latvijas izlasei arī otrajā ceturtdaļā bumba turpināja krist grozā ar ļoti augstu precizitāti. Ar diviem tālmetieniem īsā brīdī Maķedonija vēl pietuvojās līdz 26:37, tomēr nākamos sešus punktus guva Armands Šķēle, kurš sestajā minūtē ātrajā pretuzbrukumā savu valstsvienību jau izvirzīja vadībā ar 43:26.

Trešās ceturtdaļas sākumā pēc Kaspara Bērziņa un Daira Bertāna tālmetieniem Latvija atjaunoja 17 punktu pārsvaru (55:38), kāds bija panākts arī spēles pirmajā pusē.

Latvijas basketbolisti spēja panākt arī 20 punktu vadību, tomēr ceturtdaļas otrajā pusē aktīvi cīnījās Maķedonijas izlases rezervisti, spējot pietuvoties pat līdz astoņiem punktiem (52:60), bet līdz ar desmitminūtes beigu signālu divus punktus Latvija atguva.

Kaut cīņas beigās Latvijai lielāku pārsvaru iegūt neizdevās, pēdējā desmitminūtē starpība droši tika kontrolēta un rezultāts vairs būtiski nemainījās. Līdz ar to Latvijas izlase tika pie ļoti svarīga panākuma.

Turnīru Latvija sāka ar izcilu bilanci, divās spēlēs izcīnot uzvaru. Sākotnēji ar 86:75 tika pārspēta Bosnija un Hercegovina un nākamajā mačā 73:72 pieveikta Melnkalne.

Turpinājumā galvenā trenera Ainara Bagatska vadītā valstsvienība ar 59:67 piekāpās Lietuvai, bet svētdien ar 71:80 zaudēja spēcīgajai Serbijai. Savukārt Maķedonija līdzšinējās četrās spēlēs tikusi pie viena panākuma, kad ar 89:75 uzvarēja Serbijas basketbolistus.

Vēl šodien B apakšgrupas pēdējās kārtas spēlēs plkst. 18:45 Lietuva spēkosies ar Bosniju un Hercegovinu, bet vakara mačā plkst. 22 Serbija spēlēs pret Melnkalni.