Sprukts palīdz CSKA izcīnīt uzvaru pār Znaroka Maskavas «Dinamo» (11)

Pirmo uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences pusfināla sērijā piektdien izcīnīja latviešu uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvētais Maskavas CSKA klubs, kas sērijas otrajā mačā ar 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) savā laukumā uzvarēja līgas čempioni Maskavas «Dinamo», ko trenē Latvijas speciālisti Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.

Rezultātu 15.minūtē atklāja CSKA hokejists Igors Grigorenko, bet vēl pirmajā trešdaļā izlīdzinājumu panāca Andrejs Mironovs. Savukārt uzvaras vārtus CSKA hokejisti guva 26.minūtē, kad izcēlās Dmitrijs Kugriševs.

Sprukts šoreiz laukumā pavadīja deviņas minūtes un 35 sekundes, kuru laikā uzvarēja trijos no 11 iemetieniem.

Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuva neizšķirts 1-1. Nākamās divas cīņas jau notiks «Dinamo» komandas laukumā.

Tikmēr otrajā Rietumu konferences pusfināla sērijā piektdien otro uzvaru izcīnīja regulārajā čempionātā uzvarējusī Sanktpēterburgas SKA komanda, kas ar 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) savā laukumā pārliecinoši pieveica Čerepovecas «Severstaļ» hokejistus, sērijā izvirzoties vadībā ar 2-0.

Uzvarētājiem divus vārtus guva Viktors Tihonovs.

Austrumu konferences komandas piektdien aizvadīja pirmos pusfināla mačus un Latvijas hokejistu pārstāvētās komandas cieta neveiksmes savā laukumā.

Latvijas uzbrucēja Laura Dārziņa pārstāvētā divkārtējā līgas čempionvienība Kazaņas «Ak Bars» ar 2:3 (0:0, 1:1, 1:2) atzina Ufas «Salavat Julajev» pārākumu.

Uzvarētājiem divas reizes precīzi meta somu leģionārs Anti Pilstrēms, bet uzvaras vārtus sešas minūtes pirms pamatlaika beigām guva Ņikita Filatovs.

Dārziņš šoreiz nospēlēja 12 minūtes un 53 sekundes, bet ar metieniem neizcēlās.

Sērijā «Salavat Julajev» panāca 1-0. Nākamais mačs sestdien atkal risināsies Kazaņā.

Latvijas izlases aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētā Omskas «Avangard» komanda pirmajā Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences pusfināla cīņā piektdien ar rezultātu 0:5 (0:2, 0:0, 0:3) pārliecinoši savā laukumā zaudēja Čeļabinkas «Traktor» vienībai.

Pujacs jau ierasti darbojās mājinieku vienības trešajā aizsargu pārī, uz ledus pavadot 17 minūtes un 47 sekundes.

Sev atvēlētajā laikā Latvijas spēlētājs izdarīja divus metienus pa «Traktor» komandas vārtiem.

Uzvarētājiem ar diviem vārtu guvumu izcēlās soms Petri Kontiola, kurš guva pirmos un pēdējos vārtus spēlē.

Sērijā līdz četrām uzvarām Čeļabinskas klubs tagad izvirzījies vadībā ar 1-0. Nākamais abu vienību mačs risināsies jau sestdien Omskā.