Amans kļūst par PK tramplīnlēkšanā kopvērtējuma uzvarētāju

Par Pasaules kausa izcīņas tramplīnlēkšanā šīs sezonas kopvērtējuma uzvarētāju piektdien kļuva divkārtējais Vankūveras olimpisko spēļu čempions Simons Amans no Šveices, kurš uzvarēja arī sezonas pirmspēdējās, 23.sacensībās.

Norvēģijas pilsētā Lillehammerē Amans aizlēca attiecīgi 135 un 133,5 metrus tālu, summā tiekot pie 274,5 punktiem, par 3,1 punktu apsteidzot pagājušās sezonas Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma uzvarētāju austrieti Gregoru Šlīrencaueru, kurš ieņēma otro vietu.

Tikmēr trešo vietu izcīnīja Polijas sportists Adams Mališs, kurš tika pie 265,9 punktiem (135,5+127,5 metri).

Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā pēc 23 no sezonas 24 sacensībām Amanam ir 1549 punkti, bet otrajā vietā esošajam Šlīrencaueram ir 203 punkti mazāk. Par uzvaru Pasaules kausa posmā sportists saņem 100 punktus.

Savukārt kopvērtējumā trešajā vietā ar 899 punktiem šobrīd atrodas austrietis Tomass Morgenšterns, kuram šoreiz piektā vieta.

Sezonas pēdējais posms svētdien risināsies Norvēģijas galvaspilsētā Oslo.