Phjončhanā meldonija lietošanā pieķertais Krušeļņickis saņēmis diskvalifikāciju

Anastasija Brizgalova un Aleksandrs Krušeļņickis

FOTO: ITAR/TASS/LETA

Phjončhanas olimpisko spēļu laikā meldonija lietošanā pieķertais kērlingists Aleksandrs Krušeļņickis saņēmis četru gadu diskvalifikāciju, lēmusi Sporta arbitrāžas tiesa (CAS).

Diskvalifikācija Krušeļņickim, kurš Phjončhanā pārstāvēja Olimpiskos sportistus no Krievijas (OAR), stājusies spēkā ar šī gada 12.februāri.

Viņam 21 dienas laikā ir tiesības iesniegt apelāciju.

Krušeļņickis kopā ar savu sievu Aleksandru Brizgalovu izcīnīja Phjončhanas olimpisko spēļu jaukto pāru kērlinga turnīra bronzas medaļas, noslēdzošajā spēlē ar rezultātu 8-4 pārspējot norvēģus Kristīnu Skaslīnu un Magnusu Nēdregotenu.

Tiesa, vēlāk Krušeļņicka nodotajās analīzēs tika atrasts sportā aizliegtais meldonijs, līdz ar to pie bronzas tika Norvēģijas duets.

Meldonijs, kas ir Latvijā ražotā medikamenta "Mildronāts" aktīvā viela, aizliegto vielu sarakstā iekļauts no 2016.gada 1.janvāra. Šo preparātu izmantoja daudzi sportisti kādreizējās PSRS valstīs, un tas savulaik kļuva par "populārāko" dopingu pasaulē, jo lietošanā tika pieķerti ļoti daudzi sportisti, tajā skaitā slavenā tenisiste Marija Šarapova.

Phjončhanā aizliegto vielu lietošanā tika pieķerta arī OAR bobslejiste Nadežda Sergejeva, kura jau izcietusi astoņu mēnešu diskvalifikāciju.

Pēc ziņojuma, ka Krievijā notikusi sistemātiska manipulācija ar antidopinga noteikumiem un sistēmu, tostarp pozitīvu dopinga analīžu pazušanu 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs, pērn decembrī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piesprieda diskvalifikāciju Krievijas Olimpiskajai komitejai.

Šī iemesla dēļ Phjončhanā drīkstēja piedalīties vien īpaši pārbaudīti Krievijas sportisti, turklāt viņi startēja zem olimpiskā karoga, turklāt zem nosaukuma Olimpiskie sportisti no Krievijas. Kaut sākotnēji tika cerēts, ka jau noslēguma ceremonijā Krievijas sportistiem ļaus doties zem sava karoga, tomēr divas pozitīvās dopinga analīzes Phjončhanā šādu lēmumu apturēja, kaut Krievija SOK samaksāja 15 miljonu ASV dolāru (12 miljonu eiro) soda naudu.

Tomēr dažas dienas vēlāk Krievijas diskvalifikācija tika atcelta.

Tā kā SOK diskvalifikāciju neatcēla spēļu laikā, vēsturē paliks ieraksts, ka Phjončhanā ir startējuši vien Olimpiskie sportisti no Krievijas ar abreviatūru OAR, bet spēlēs nav piedalījusies Krievija.

Uz augšu