Gulbis pirms "Australian Open" jaunākajā rangā zaudē trīs vietas

Ernests Gulbis

FOTO: EPA/LETA

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis jaunākajā ATP rangā, kas publicēts pirmdien, zaudējis trīs vietas un noslīdējis uz 86. pozīciju.

Pēc reformas Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā tajā palikuši vairs tikai divi Latvijas tenisisti - Gulbis un Mārtiņš Podžus, jo ranga punkti vairs netiek dalīti paša zemākā līmeņa turnīros.

Šonedēļ Gulbis sāks sezonas pirmo "Grand Slam" turnīru - Austrālijas atklāto čempionātu, kur latvietis spēkosies ar šo sacensību 2014. gada čempionu Stanu Vavrinku no Šveices. Pretinieks, kuru pēdējos gados piemeklējušas veselības likstas, pasaules rangā pašlaik gan atrodas vien 59. pozīcijā.

Gulbim Austrālijas atklātais čempionāts karjeras laikā nav bijis veiksmīgs turnīrs, jo tikai divreiz viņš spējis pārvarēt pirmo kārtu, bet pērn viņš šajā turnīrā nestartēja.

Latvieša iepriekšējais turnīrs bija janvāra pirmajā nedēļā, kad viņš aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam Indijā notikušajās Punes "ATP World Tour 250" sērijas sacensībās, kas viņam no ranga pirmā simta beigām ļāva pakāpties uz 83.pozīciju.

Tikmēr Latvijas otrā rakete joprojām ir Mārtiņš Podžus, kurš ieņem dalītu 605.vietu, pakāpjoties par četrām pozīcijām. Tiesa, līdz ar ranga reformu viņš zaudēja 80 no iepriekš nopelnītajiem 83 punktiem. Šie atlikušie trīs punkti tika iegūti pavasarī, kad Podžus startēja "Challenger" sacensībās Ķīnā. Ja netiks iegūti jauni punkti, arī viņam rangs būs jāatstāj.

Savukārt rangā kopš reformas vairs nav atrodami Roberts Grīnvalds, Artūrs Lazdiņš, Jānis Podžus un Mārtiņš Rocēns.

Pasaules ranga pirmais desmitnieks tikmēr palicis nemainīgs.

Rudenī pēc divu gadu pārtraukuma planētas pirmās raketes godā atgriezās serbs Novaks Džokovičs, kurš pērn piedzīvoja spožu atgriešanos pēc cīņām ar traumām. Otrais savukārt ir spānis Rafaels Nadals, kamēr trešo vietu ieņem leģendārais šveicietis Rodžers Federers.

Savukārt ceturtais ir ATP sezonas noslēguma turnīrā uzvarējušais Vācijas pārstāvis Aleksandrs Zverevs, piektais ir argentīnietis Huans Martins del Potro, bet sestais ir Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) tenisists Kevins Andersons. Tālāk seko horvāts Marins Čiličs un austrietis Dominiks Tīms, bet devīto pozīciju ieņem japānis Kei Nišikori, kamēr desmitais ir amerikānis Džons Isners.

Pagājušajā nedēļā notika divi ATP raudzes turnīri, kur pie pirmajiem tituliem savās karjerās tika austrālietis Alekss de Minors un amerikānis Tenijs Sandgrens. De Minors bija labākais Sidnejas "ATP World Tour 250" sērijas sacensībās, kamēr Sandgrens uzvarēja šādas pašas raudzes turnīrā Oklendā.

Dubultspēļu rangā pēc reformas atrodami tikai divi Latvijas tenisisti - brāļi Jānis un Mārtiņš Podži, kuri ieņem attiecīgi 734. un 751. pozīciju, katram atkāpjoties par trim vietām.

Uz augšu