Infografika: Ernests Gulbis - Stans Vavrinka

Ernests Gulbis (no kreisās) un Stans Vavrinka

FOTO: AFP/Scanpix/TVNET kolāža

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis otrdien sāks dalību sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā "Australian Open", pirmās kārtas mačā tiekoties ar Šveices pārstāvi Stanu Vavrinku, kurš ir šo sacensību 2014. gada čempions. Spēle nesāksies ātrāk par pl. 7 no rīta. Iepazīsties ar abu tenisistu statistiku. 

Gulbis ATP rangā ieņem 86. vietu, kamēr Vavrinka atrodams 59. pozīcijā. Abi tenisisti pēc lejupslīdēm savā karjerā pakāpeniski cenšas atgriezties virsotnē.

Gulbis ar Vavrinku iepriekš ticies 2010. gadā, kad Montekarlo "Masters" turnīra otrajā kārtā ar 6-1, 6-4 pārāks bija šveicietis.

Abi tenisisti 2019. gadu iesāka ar ceturtdaļfinālu sasniegšanu - Gulbis labāko astoņniekā iekļuva Punes "ATP World Tour 250" turnīrā, bet Vavrinka to pašu iespēja tādas pašas raudzes sacensībās Dohā.

Latvijas tenisistam "Australian Open" ir pagalam neparocīgs turnīrs, jo viņš tajā deviņas iepriekšējās reizes tikai divreiz sasniedzis otro kārtu. Tikmēr Vavrinka Austrālijas atklātajā čempionātā pamatturnīrā spēlējis 13 gadus pēc kārtas, bez 2014. gada titula 2015. gadā un aizpērn aizkļūstot līdz pusfinālam.

Vavrinka karjeras laikā izcīnījis 16 ATP titulus, pēdējo no tiem gūstot 2017. gadā Ženēvā. 2014. gadā viņš rangā sasniedza savu rekordaugsto trešo vietu, bet pērnvasar bija atkritis uz trešo simtu.

Vavrinka ir trīskārtējs "Grand Slam" turnīru uzvarētājs - viņš triumfējis arī 2015. gada Francijas atklātajā čempionātā un 2016. gada "US Open".

Otrajā kārtā šā mača uzvarētājs tiksies ar kanādieti Milošu Raoniču, kurš ATP rangā ieņem 17. vietu, bet turnīrā izlikts ar 16. numuru, vai tenisa "slikto zēnu" Niku Kiri no Austrālijas, kurš reitingā ir 52. pozīcijā.

Austrālijas atklātais čempionāts ir pirmais no četriem sezonas prestižākajiem "Grand Slam" turnīriem.

Uz augšu