Futbola virslīgā notiks Rīgas vadošo klubu derbijs

RFS futbolisti

FOTO: Futbola klubs RFS/Facebook

"Optibet" Latvijas futbola virslīgā šodien tiek aizvadīts abu valsts galvaspilsētas klubu RFS un "Riga" derbijs.

Abu komandu cīņa RTU stadionā sāksies plkst.16.

Vienībām šī būs pirmā tikšanās šajā sezonā, bet pērn tās uzvaras un zaudējumus dalīja uz pusēm.

Sezonu abas vienības iesākušas līdzīgi, jo tās atrodas virslīgas kopvērtējuma galvgalī - RFS guvusi uzvaras visās sešās spēlēs un kopumā iekrājusi 18 punktus, kamēr "Riga" ar 12 punktiem piecos mačos ir otrā.

Diskvalifikāciju dēļ šajā spēlē nepiedalīsies pagājušās sezonas virslīgas rezultatīvākais spēlētājs Darko Lemajičs ("Riga") un aizsargs Nauris Bulvītis (RFS).

Virslīgas septītajā kārtā trīs spēles notika jau piektdien - Jūrmalas "Spartaks" ar 2:0 uzvarēja "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" (ViA), "Daugavpils" ar 3:2 pārspēja "Liepāju", bet "Metta" ar 2:1 uzveica "Jelgavu".

Savukārt šo kārtu izlaiž "Ventspils".

Ar sešās spēlēs gūtiem 18 punktiem virslīgas vadībā šobrīd ir RFS, kam ar 12 punktiem piecās cīņās seko "Riga", tālāk ar desmit punktiem sešos mačos ir "Valmiera Glass"/ViA, bet ceturtā ar astoņiem punktiem ir "Ventspils". Piektajā vietā ar septiņiem punktiem ir "Daugavpils", kam ar sešiem punktiem seko "Jelgava", "Liepāja", "Spartaks" un "Metta".

Kā zināms, tad šajā sezonā virslīgā startē deviņas komandas, par vienu vairāk nekā pērn, līdz ar to viena vienība izlaiž konkrēto kārtu. Plānojams, ka nākamajā sezonā virslīgā startēs desmit vienības.

Sezona noslēgsies 9.novembrī.

Sākot ar šo sezonu, par turnīra ģenerālsponsoru kļuvis uzņēmumu grupa "Optibet". Jaunais sadarbības līgums starp biedrību "Latvijas Futbola virslīga" un "Optibet Sporta bārs" noslēgts uz turpmāko divu sezonu periodu. Tāpat turnīram ir jauna vizuālā identitāte.

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi kluba vēsturē par čempioni kļuva "Riga" komanda, aiz sevis atstājot "Ventspils" vienību, bet trešā bija RFS.

Uz augšu