Turcijas futbola zvaigznei Turanam piespriež cietumsodu

Arda Turans

FOTO: SIPA/Scanpix

Stambulas tiesa trešdien piespriedusi teju trīs gadu ilgu cietumsodu Turcijas futbolistam Ardam Turanam par miesas bojājumu nodarīšanu, kā arī par ieroča turēšanu, kuram viņam nebija atļaujas, vēstīja vietējā ziņu aģentūra "Anadolu".

Turcijas pussargs Turans pērnā gada oktobra sākumā iesaistījies konfliktā, kurā "Barcelona" īpašumā esošais futbolists salauza kādas turku popzvaigznes degunu.

Cietušais dziedātājs Berkajs Sahins iesniedza tiesā sūdzību, bet Turanam sākotnēji draudēja 12 gadu un sešu mēnešu apcietinājums.

Tiek ziņots, ka tiesa prasīto sodu samazinājusi, futbolistam piespriežot divu gadu un astoņu mēnešu cietumsodu.

Turanam sods gan ir tikai nosacīts. Viņam cietumā nebūs jādodas, ja vien piecu gadu laikā viņš atkal nepārkāps likumu.

Cietušais bija izvirzījis prasību apsūdzēt Turanu par seksuāla rakstura uzbrukumu, bet tiesa šo prasību trešdien noraidīja.

Kā vēsta tiesas dokumenti, Turans atgadījuma naktī uzrunājis cietušā sievu, bet Sahins to redzējis, uzrunāja futbolistu, kurš brīdi vēlāk iesita dziedātajam, nodarot miesas bojājumus.

Sahins vēlāk tika nogādāts slimnīcā, bet Turans viņam pēc tam vēl piedraudēja ar ieroci.  

Turanam gan šī nav pirmā reize, kad viņš iekūlies nepatikšanās. 2017.gadā viņš paziņoja par karjeras beigām Turcijas izlasē, jo pirms tam izgāja cauri krustugunīm par uzbrukumu pieredzējušam sporta žurnālistam. Spēlētājs divus mēnešus vēlāk gan atgriezās valstsvienībā.

Savukārt pērn maijā spēlētājs saņēma 16 spēļu diskvalifikāciju Turcijas superlīgas čempionātā, jo vienā no spēlēm viņš pagrūda tiesneša asistentu.

Pašlaik 32 gadus vecais Turans karjeras laikā Turcijas izlasē aizvadīja 100 spēles un guva 16 vārtus.

Turans divreiz kļuvis par Spānijas čempionu - 2014. gadā ar Madrides "Atletico" un 2016. gadā ar "Barcelona"

Uz augšu