Hokejists Cibuļskis atklājis, kāpēc nesteidzas ar jauna līguma parakstīšanu

Oskars Cibuļskis

FOTO: mountfieldhk.cz

Raizes par jaunas darba vietas atrašanu ir mazas, jo nākotni iespējams saistīt gan ar Rīgas "Dinamo", gan Čehiju, kas līdz šim ir gana labi iepazīta, sarunā ar aģentūru LETA teica Latvijas hokeja izlases aizsargs Oskars Cibuļskis.

"Mountfield" klubs, kurā Cibuļskis aizvadīja trīs pēdējās sezonas, pēc augstākās līgas čempionāta beigām lauza līgumu ar Latvijas izlases aizsargu un vēl četriem komandas hokejistiem, ar kuriem nebija līgumsaistību nākamajai sezonai. Klubs pamatojās ar "force majeure", tā nosaukdams koronavīrusu.

Iebildumus pret Hradeckrālovas un otras spēcīgākās valsts līgas kluba "Vsetin", kas rīkojusies tāpat, rīcību jau paudusi Čehijas hokeja spēlētāju asociācija (CAIHP). Tā veiks pasākumus, lai anulētu līgumu laušanu Čehijas Hokeja asociācijas samierināšanas komisijā un, iespējams, arī tiesā.

"Pirmā tiesa jau ir aizvadīta. Cik man zināms, CAIHP guva uzvaru, bet klubi, pret kuriem vērsta prasība, nolēma iesūdzēt tiesā spēlētāju asociāciju," konfliktu starp spēlētājiem un klubiem skaidro Cibuļskis. "Pagaidām lielākas skaidrības nav, jāgaida nākamā tiesa. Es pats šo lietu īsti nepārzinu, jo esmu atstājis to aģenta ziņā."

Iepriekš pie jauniem līgumiem Čehijas klubos tika tautieši Ralfs Freibergs un Māris Bičevskis, taču Cibuļskis šajā sakarā nesteidzas, jo tirgū vēl valda liela neskaidrība. 122 spēles Latvijas izlasē aizvadījušais aizsargs neslēpa, ka bez darba vietas nepaliks, jo jau bijuši dažādi piedāvājumi.

"Šobrīd Čehijā varu dabūt līgumu, taču šajā sakarā esmu nolēmis nesteigties," pauž Cibuļskis. "Skatīšos, kā attīstīsies situācija ar koronavīrusu. Man svarīgs, protams, ir arī finansiālais aspekts, tāpēc vēl nesteidzos ar lēmumu."

"Konkrētas komandas vēl nevēlos atklāt, jo nekādas vienošanās vēl nav panāktas. Skatīšos, kurš piedāvājums būs interesantāks, un to arī izvēlēšos. Pagaidām nekur nesteidzos... Tagad būtu noticis čempionāts, bet liela daļa līgumu tiek parakstīti tieši pēc tā."

Sarunas gaitā aizsargs arī atklāja, ka pie gana laba piedāvājuma, būtu gatavs atgriezties mājās. Tas nozīmētu, ka uz krūtīm atkal būtu redzams liels D burts jeb atgriešanās Kontinentālajā hokeja līgā (KHL).

"Esmu arī runājis arī ar Rīgas klubu, lai noskaidrotu, kādi ir viņu plāni nākamajai sezonai. Būtu gatavs spēlēt arī mājās, tomēr jāskatās, kāda izvērtīsies nākamā sezona," par iespējām pārstāvēt klubus stāsta aizsargs. Vienmēr esmu teicis, ka "Rīgas "Dinamo" Latvijas hokejistiem ir laba iespēja augt. Man līgumu aģents šobrīd vēl meklē."

Pandēmijas dēļ profesionālajiem sportistiem laupīts sportot prieks kopā ar komandas biedriem, taču Latvijā ierobežojumi ir salīdzinoši mazi, tāpēc iespējams rast veidus, kā uzturēt sportisko formu. Arī Cibuļskis izmanto iespēju fiziskās aktivitātes veikt āra apstākļos.

"Skatos uz šo kā uz vasaras brīvlaiku, kas sācies nedaudz ātrāk. Man nav problēmu sevi uzturēt formā - laukos izbraucu ar riteni vai skrituļslidām. Tāpat dodos paskriet. Veicu to darbu, kur nav nepieciešams vēl viens cilvēks un kas ir izdarāms ārā," savu starpsezonu apraksta hokejists. "Hokejs ar šo situāciju nebeigsies. Sāksies sezona, un viss atgriezīsies vecajās sliedēs. Nav ko daudz domāt, vienkārši jāstrādā un jābūt gatavam, kad viss atsāksies."

Arī Cibuļskis atklāja, ka šajā pavasarī pietrūkst pasaules čempionāta, kurā pēc garās sezonas iespējams satikt citus Latvijas hokejistus. Šogad jāiztiek ar saziņu caur lietotnēm "Zoom" un "Skype". Patīkamas emocijas atgriež arī iepriekšējo čempionātu hokeja mači.

Cibuļskis šosezon klubam palīdzēja iekļūt Starptautiskās ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas finālā, kur gan tika piedzīvots zaudējums pret Zviedrijas klubu no Gēteborgas "Frolunda Indians". Latvijas hokejists šajā mačā izcēlās ar rezultatīvu piespēli.

Čehijas čempionāta pamatturnīrā "Mountfield" ar 74 punktiem 52 mačos ieguva 8. vietu starp 14 komandām. Komanda paspēja aizvadīt arī divas "play-off" pirmās kārtas spēles, savā laukumā ar 3:1 pārspējot un ar 3:5 piekāpjoties Karlovi Varu "Energie". Cibuļskis šajos mačos tika pie +/- koeficienta +1.

Aizsargs Hradeckrālovas vienības rindās aizvadījis 136 spēles pamatturnīrā un 17 mačus izslēgšanas cīņās. Triju sezonu laikā viņš "Mountfield" rindās pamatturnīrā sakrāja 40 (11 vārti un 29 rezultatīvas piespēles) rezultativitātes punktus, bet "play-off" viņa kontā ir pieci (1+4) rezultativitātes punkti.

Uz augšu