Šķēpmetējs Čakšs sacensībās Somijā izcīna trešo vietu

Gatis Čakšs FOTO: Paula Čurkste/LETA

Latvijas šķēpmetējs savu labāko rezultātu sasniedza pirmajā mēģinājumā. Otrajā piegājienā šķēps lidoja 80,71 metru, trešajā - 80,16 metrus.

Ceturtais un piektais metiens viņam netika ieskaitīts, bet pēdējā mēģinājumā Latvijas šķēpraidis vēlreiz pārsniedza 80 metru atzīmi - 80,58 metri.

Uzvarēja 2017.gada pasaules čempions vācietis Johanness Feters, kurš jau pirmajā mēģinājumā šķēpu raidīja 91,49 metru tālumā, sasniedzot gan jaunu sezonas labāko rezultātu pasaulē, gan par 21 centimetru labojot sacensību rekordu, kas kopš 2016.gada piederēja citam Vācijas šķēpraidim Tomasam Rēleram. Feters vēl trīsreiz meta tālāk par 86 metriem, pēdējos divus mēģinājumus izlaizdams.

Otrais bija viņa tautietis Andreass Hofmans, kurš ceturtajā mēģinājumā sasniedza savu šīs sezonas labāko rezultātu 85,24 metri.

Tūlīt aiz Čakša arī ar savu sezonas labāko sasniegumu finišēja ungārs Norberts Rivass-Tots, kurš vienīgo reizi 80 metru robežu pārvarēja trešajā mēģinājumā, aizmezdams "pīķi" 82,22 metru tālumā.

Kopumā startēja septiņi sportisti, no kuriem pa diviem pārstāvēja Somiju un Vāciju, bet pa vienam - Latviju, Ungāriju un Zviedriju.

Čakša labākais rezultāts šosezon ir 83,80 metri, bet personīgais rekords ir 83,89 metri, kas aizpērn sasniegts "Rīgas kausu" sacensībās Rīgā.

Uz augšu
Back