VIDEO "Stars" pirmo reizi 20 gadu laikā iekļūst Stenlija kausa finālā

Dalasas "Stars" hokejisti
Dalasas "Stars" hokejisti Foto: Reuters/ScanPix

Dalasas "Stars" hokejisti pirmo reizi kopš 2000. gada iekļuvuši Nacionālās hokeja līgas (NHL) izslēgšanas spēļu turnīra finālā.

"Stars" pirmdien ar rezultātu 3:2 (0:1, 0:0, 2:1, 1:0) papildlaikā pārspēja Vegasas "Golden Knights", triumfējot Rietumu konferences fināla sērijā ar 4-1.

Pirmajā periodā vārtus guva kanādietis Čandlers Stīvensons, bet trešās trešdaļas ievadā Reilijs Smits no Kanādas ieguva 2:0 pārsvaru Vegasas komandai.

Trešā perioda vidū kanādietis Džeimijs Bens samazināja rezultāta starpību, bet nepilnas četras minūtes pirms mača pamatlaika beigām soms Joels Kiviranta panāca neizšķirtu 2:2.

Uzvaras vārtus papildlaika ceturtajā minūtē skaitliskajā vairākumā guva krievu uzbrucējs Deniss Gurjanovs.

Teicami spēlēja "Stars" krievu vārtsargs Antons Hudobins, kurš atvairīja 34 pretinieku metienus, tikmēr "Golden Knights" ripu ķērājs zviedrs Robins Lēners atvairīja 23 metienus.

"Stars" vienība piekto reizi vēsturē sasniegusi Stenlija kausa finālu. Iepriekš tas izdevās arī 1981., 1991., 1999. un 2000. gadā.

Vienīgo reizi Stenlija kausu "Stars" komanda izcīnījusi 1999. gadā, finālā sērijā ar 4-2 pārspējot Bufalo "Sabres".

2000. gada finālā "Stars" ar 2-4 sērijā piekāpās Ņūdžersijas "Devils" hokejistiem.

1981. un 1991. gada finālos, kad komandas nosaukums bija "North Stars", un tā vēl bāzējās Minesotā, cīņā par Stenlija kausu nācās atzīt attiecīgi Ņujorkas "Islanders" un Pitsburgas "Penguins" pārākumu.

"Stars" šogad NHL finālā spēkosies ar Tampabejas "Lightning" vai Ņujorkas "Islanders".

Austrumu konferences fināla sērijā līdz četrām uzvarām "Lightning" ir 3-1 vadībā.

Pērn Stenlija kausa finālā Sentluisas "Blues" sērijā ar 4-3 pārspēja Bostonas "Bruins".