Fokerots/Ābelītis iekļūst Eiropas U-18 čempionāta pusfinālā (1)

Pludmales volejbola bumba
Pludmales volejbola bumba Foto: Edijs Pālens/LETA

Eiropas U-18 čempionātā Izmirā Latvijas pludmales volejbolisti Kristians Fokerots/Kārlis Ābelītis pēc trim uzvarām sestdien iekļuvuši pusfinālā.

Latvijas vīriešu duets ar astoto numuru Izmirā izsētie Kristians Fokerots/Kārlis Ābelītis šodien "play-off" pirmajā kārtā ar 2-0 (21:15, 21:17) pārspēja Polijas duetu Aleksandrs Čahorovskis/Filips Lejava (11.).

Astotdaļfinālā latvieši uzvaru sēriju turpināja, ar 2-0 (21:16, 21:15) pārspēja izraēliešus Kevinu Kuzmičovu un Joavu Jelinu, kuri turnīrā izlikti ar desmito numuru.

Ceturtdaļfinālā trenera Laura Iecelnieka pieskatītais latviešu duets turpināja uzvaru sēriju, ar 2-1 (20:22, 21:18, 15:9) pieveicot Zviedrijas duetu Linus Isaksons/Hampus Ekstrands (9.), revanšējoties par zaudējumu grupu turnīra otrajā mačā ar 0-2 (14:21, 12:21).

Svētdien, plkst.12 Latvijas duetu pusfinālā gaida cīņā ar Krievijas pāri Jegors Žarovins/Vitālijs Markovs (27.).

Vispirms sestdien izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā zaudējumu piedzīvoja Katrīna Lukstiņa/Terēze Estere Grants, kas turnīrā izsētas ar sesto numuru. Viņas ar 0-2 (18:21, 19:21) piekāpās Krievijas duetam Arina Rjaznova/Jeļizaveta Gubina, kam turnīrā ir otrais numurs.

Triju setu cīņā zaudējumu piedzīvoja arī vīriešu duets Sandis Bērziņš/Dāvis Teteris (28.). Viņi ar 1-2 (15:21, 21:15, 13:15) atzina ar 26.numuru izsētā Ukrainas pāra Mihailo Merkulovs/Kirilo Tereščenko pārākumu un arī ieņēma dalītu 17.vietu.

Čempionāts jau beidzies arī otram Latvijas sieviešu duetam Kate Vasiļjeva/Elīza Dreimane (26.), kas savā grupā ierindojās pēdējā vietā, ieņemot dalītu 25.vietu.

Sestdien sācies sacensību "play-off" etaps, bet svētdien notiks pusfināli un fināli.

Pagājušogad Eiropas U-18 meistarsacīkstēs Austrijas pilsētā Bādenē Varvara Brailko un Anete Namiķe ierindojās 5. vietā, bet Trents Jankovskis un Ralfs Namiķis ieņēma dalītu 9. vietu.

Vēl viens jaunatnes Eiropas čempionāts Izmirā norisināsies nākamnedēļ, kad tur no 23. līdz 27.septembrim notiks U-22 sacensības.