Video Balcers eleganti ieraida ripu zem vārtu pārliktņa "Sharks" uzvarā

Rūdolfs Balcers
Rūdolfs Balcers Foto: AP/Scanpix

Latvijas hokeja uzbrucējs Rūdolfs Balcers trešdien guva skaistus vārtus, palīdzot Sanhosē "Sharks" komandai izcīnīt uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā.

"Sharks" savā laukumā ar rezultātu 4:2 (0:0, 2:0, 2:2) pārspēja Minesotas "Wild".

Balcers vārtus guva otrā perioda piektajā minūtē, izvirzot "Sharks" vadībā ar 1:0. Latvijas hokejists izcēlās ar precīzu metienu, raidot ripu zem vārtu pārliktņa. Ar rezultatīvām piespēlēm šajā vārtu guvumā atzīmējās čehu uzbrucējs Tomāšs Hertls un kanādiešu aizsargs Brents Bērnss.

Balcers guva savus ceturtos vārtus šosezon un kopumā karjerā viņam šis ir 10. precīzais metiens NHL. Vēsturē labāko vārtu guvēju sarakstā starp latviešiem viņš pietuvojies Raitim Ivanānam, kurš 282 mačos guva 12 vārtus NHL regulārajā čempionātā.

23 gadus vecais Balcers šosezon 20 mačos atzīmējies ar deviņiem (4+5) rezultativitātes punktiem. Savukārt kopumā NHL spēlētāja karjerā Balcers aizvadījis nu jau 71 spēli, guvis 10 vārtus un atdevis 16 rezultatīvas piespēles.

Otrā perioda vidū 2:0 panāca amerikāņu uzbrucējs Raiens Donato, kurš guva vārtus skaitliskajā vairākumā.

Trešā perioda vidū "Wild" samazināja rezultāta starpību, kad NHL debitants krievs Kirils Kaprizovs guva savus 12. vārtus šosezon.

Tomēr jau pēc divarpus minūtēm "Sharks" atjaunoja divu vārtu pārsvaru, kad ar precīzu metienu izcēlās krievs Nikolajs Kņižovs. Viņam šis ir pirmais vārtu guvums NHL.

13 sekundes pirms mača beigām norvēģis Mats Zukarello guva vārtus "Wild" labā, kad Minesotas komandas vārtsargs bija nomainīts pret laukuma spēlētāju.

Savukārt mirkli pirms mača beigu sirēnas tukšos pretinieku vārtos ripu ieraidīja viens no "Sharks" līderiem kanādietis Evanders Keins.

Balcers šajā mačā laukumā pavadīja 13 minūtes un 31 sekundi (1:07 skaitliskajā vairākumā), izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, izpildīja vienu spēka paņēmienu un cīņu pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

"Sharks" ar 34 punktiem 35 spēlēs ieņem septīto jeb pirmspēdējo vietu Rietumu divīzijā, bet "Wild" ar 44 punktiem 34 mačos atrodas trešajā pozīcijā.