Video Latvieši rezultatīvi NHL: Girgensons "apzog" vārtsargu. Bļugers pārspēj Merzļikinu (227)

Zemgus Girgensons
Zemgus Girgensons Foto: AP/Scanpix

Nacionālās hokeja līgas (NHL) pārbaudes spēlēs sestdien ar rezultativitātes punktiem izcēlās latviešu uzbrucēji Zemgus Girgensons, Rūdolfs Balcers un Teodors Bļugers, kurš sarūgtināja vārtsargu Elvi Merzļikinu.

Bufalo "Sabres" ar rezultātu 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) pārspēja Detroitas "Red Wings".

13 sekundes pirms otrā perioda beigām Girgensons izmantoja vārtsarga kļūdu un guva vārtus skaitliskajā mazākumā, izvirzot savu komandu vadībā 2:1.

Latvijas hokejists šajā mačā laukumā pavadīja 15 minūtes un četras sekundes, izpildīja trīs metienus pa vārtiem, bloķēja divus metienus, uzvarēja vienā no diviem iemetieniem un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Citā spēlē Sanhosē "Sharks" ar 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) uzveica Vegasas "Golden Knights".

Uzvarētāju sastāvā ar rezultatīvu piespēli izcēlās Balcers, piedaloties komandas trešo vārtu guvumā.

Balcers laukumā pavadīja 12 minūtes un 35 sekundes, izpildīja divus metienus pa vārtiem un lietoja divus spēka paņēmienus. Maču latvietis pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu.

Pitsburgas "Penguins" ar 4:3 (1:1, 0:1, 2:1, 1:0) papildlaikā uzveica Kolumbusas "Blue Jackets".

Bļugers uzvarētāju rindās izcēlās ar 1+1 jeb gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli, bet Merzļikins atvairīja 24 no 28 metieniem (85,7%).

Ar rezultatīvu piespēli Bļugers atzīmējās pirmā perioda beigās, palīdzot "Penguins" komandai panākt neizšķirtu 1:1.

Savukārt vārtus latviešu uzbrucējs guva trešā perioda vidū, panākot neizšķirtu 3:3.

Bļugers laukumā pavadīja 14 minūtes un 31 sekundi (3:30 skaitliskajā mazākumā). Viņš izpildīja divus spēka paņēmienus, uzvarēja septiņos no 12 iemetieniem, bet spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Šīs bija noslēdzošās pārbaudes pirms jaunās NHL sezonas, kas sāksies 12. oktobrī.